FilistinHaberlerOrtadoğu

Mahmut Abbasa Bağlı Polis Çeteleri Batı Yaka’da Eski Esiri Gözaltına Aldı ​

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri Batı Yaka’daki baskılarını ve hukuka aykırı keyfi uygulamalarını Ramazan ayında da sürdürüyor.

Batı Yaka’nın kuzeyindeki Cenin kentinde Koruyucu Güvenlik birimi eski esir ve eski siyasi tutuklu, Kadoorie Üniversitesi öğrencisi ve İslami Kitle Öğrenci Grubu Koordinatörü İzzeddin İfrihat’ı evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

İslami Direniş Hareketi (Hamas), konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Koruyucu Güvenlik biriminin İslami Kitle Öğrenci Grubu üyesi Kadoorie Üniversitesi öğrencisi Ubade İbadi’yi dört gündür gözaltında tuttuğunu söyledi.

Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin eski esir ve eski siyasi tutuklu Leys Ca’ar’ı 17 gündür gözaltında tuttuğu ifade edildi.

Filistin Yönetimi’ne bağlı Koruyucu Güvenlik biriminin de Tulkerem’de eski esir ve eski siyasi tutuklu Subhi Deabis’i 6 gündür gözaltında tuttuğu kaydedildi.

Filistin Yönetimi güvenlik birimleri Batı Yaka’da onlarca kişiyi hukuki hiçbir gerekçe olmadığı halde siyasi görüşleri nedeniyle gözaltında tutmaya devam ediyor.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Eylül 2022 (15) içerik yüklenmiştir.