FilistinHaberlerOrtadoğu

Mahmut Abbasa Bağlı Polis Çeteleri Batı Yaka’da İki Eski Esiri Gözaltına Aldı ​

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri, Batı Yaka’da ihlallerini ve keyfi tavırlarını sürdürerek, eski esirleri ve üniversite öğrencilerini siyasi görüşleri nedeniyle gözaltına alıyor.

Cenin’de Koruyucu Güvenlik biriminin eski esir ve eski siyasi tutuklu, Kadoorie Üniversitesi öğrencisi Yahya Necm’i gözaltına aldığı bildirildi.

Aynı birimin eski esir ve eski siyasi tutuklu Rızık Reyyan’ı da sekiz gündür gözaltında tuttuğu ifade edildi.

Bu arada, Birzeit Üniversitesi öğrencisi Yezid Keman’ın hukuksuz bir şekilde gözaltına alınmasını protesto için dört gün önce başlattığı açlık grevi eylemini sürdürdüğü kaydedildi.

Filistin Yönetimi’ne bağlı Genel İstihbarat biriminin Birzeit Üniversitesi Öğrenci Konseyi üyesi Uveys El-Uri’yi Eriha Cezaevi’nde gözaltında tutmaya devam ettiği belirtildi.

Koruyucu Güvenlik biriminin Nablus’ta Kudüs Açık Üniversitesi öğrencisi Ethem Ziyade’yi 13 gündür ve Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin Tubas’ta eski esir Şadi Abdurrazık’ı 14 gündür gözaltında tuttuğu öğrenildi.

Öte yandan, Kadoorie Üniversitesi’nde Fetih üyesi öğrencilerin üniversite kampüsünde yeni öğrencilere yardımcı olan İslami Kitle Öğrenci Grubu’na saldırdığı bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Haziran 2024 (6) içerik yüklenmiştir.