FilistinHaberlerOrtadoğu

Mahmut Abbasa Bağlı Polis Çeteleri Batı Yaka’da İki Öğrenciyi Gözaltına Aldı ​

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri hukuka aykırı keyfi tavırlarını sürdürüyor.

Batı Yaka’da iki üniversite öğrencisini gözaltına alan Filistin Yönetimi güvenlik birimleri, birçok kişiyi de hiçbir hukuki gerekçe olmadan gözaltında tutmaya devam ediyor.

Koruyucu Güvenlik biriminin Ramallah’ta Birzeit Üniversitesi öğrencilerinden Yahya Mevkıdi’yi dün sabah ifade vermeye gittiği sırada gözaltına aldığı bildirildi.

Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin Mevkıdi’nin öğrenci arkadaşları Uveys El-Uri’yi 18 gündür ve Hamza Ebu Kara’ı 14 gündür gözaltında tuttuğu ifade edildi.

Filistin Yönetimi’ne bağlı Genel İstihbarat biriminin de Ramallah’ta Muhammed Hamdan isimli genci sekiz gündür herhangi bir suçlamada bulunmadan gözaltında tuttuğu kaydedildi.

Tulkerem’de ise Koruyucu Güvenlik biriminin En-Necah Üniversitesi öğrencisi Muaz Eş-Şeyh Hüseyin’i iki gün önce gözaltına aldığı belirtildi.

Koruyucu Güvenlik biriminin Zekeriya Mücahid’i 9 gündür ve Tamir Mücahid’i 3 gündür gözaltında tuttuğu, siyasi tutuklu Ziya Şehhade’nin gözaltında tutulmasını protesto için 3 gündür açlık grevinde olduğu öğrenildi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2022 (30) içerik yüklenmiştir.