FilistinHaberlerOrtadoğu

Mahmut Abbasa Bağlı Polis Çeteleri Üniversite Öğrencisini Gözaltına Aldı ​

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi güvenlik birimleri Batı Yaka’da bir üniversite öğrencisini gözaltına alırken, onlarca kişiyi de hukuka aykırı bir şekilde gözaltında tutmaya devam ediyor.

Filistin Yönetimi Genel İstihbarat birimi Tulkerem’de Kadoorie Üniversitesi’ndeki İslami Kitle Öğrenci Grubu temsilcisi Cafer Şahrur’u dün sabah ifade vermeye gittiği sırada gözaltına aldı.

Koruyucu Güvenlik biriminin de Tulkerem’de Şeyh Muhammed Ebu Diye’yi üç gündür gözaltında tuttuğu bildirildi.

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Ebu Diye’nin hasta olduğu ve gözaltına alınmadan kısa süre önce ameliyat geçirdiği kaydedildi.

Koruyucu Güvenlik biriminin Kadoorie Üniversitesi İslami Hareket Öğrenci Grubu Koordinatörü İzzeddin Fureyhat’ı 23 gündür gözaltında tuttuğu belirtildi.

Genel İstihbarat biriminin Ramallah’ta Birzeit Üniversitesi öğrencisi Hamza Ebu Gara’yı beş gündür ve Uveys El-Uri isimli öğrenciyi de Eriha Cezaevi’nde on gündür gözaltında tuttuğu ifade edildi.

Bu arada, Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin dün akşam Nablus’ta Gazze Şeridi’ne uygulanan yaptırımları protesto gösterisine sert bir şekilde müdahale ettiği bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Ekim 2022 (21) içerik yüklenmiştir.