FilistinHaberlerOrtadoğu

Mahmut Abbasa Bağlı Polis Çetelerinin Ramallah’taki Gösteriye Müdahalesi Kınandı ​

Filistinli gruplar ve kurumlar, Gazze Şeridi’ne uygulanan yaptırımları protesto için Ramallah’ta düzenlenen barışçıl gösteriye Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin sert bir şekilde müdahale etmesini kınadı.

İslami Cihad Hareketi Enformasyon Ofisi sorumlusu Davud Şihab, Oslo Anlaşması’yla kurulan güvenlik birimlerinin direnen ve “Hayır” diyerek sesini yükselten herkesle savaştığını bildirdi.

Şihab, Gazze Şeridi’ne uygulanan yaptırımların kaldırılmasını talep etmek için gösterilere katılanların darp edilmesini şiddetle kınadı.

Gösteriye katılanlara teşekkür eden Şihab, gösterileri bastırma politikasının Gazze Şeridi’ne uygulanan ablukaya ortak olanları deşifre ettiğini söyledi.

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi de Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin Ramallah’ta dün akşam düzenlenen gösteriye müdahalesini “cinayet” olarak niteledi.

FHKC, yayınladığı bildiride, gösteriye sert bir şekilde müdahale edilerek sadece anayasaya aykırı davranılmadığını, aynı zamanda tüm kırmızıçizgilerin çiğnendiğini söyledi.

Gazeteciler Sendikası da Ramallah’taki gösteriye müdahale sırasında gazetecilerin darp edilmesini kınayarak, saldırıya uğrayan gazetecilerden yazılı şikayette bulunmalarını istedi.

Filistinli Gazeteciler Forumu ise gerçekleştirilen ihlalin sorumlularından hesap sorulması çağrısında bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Eylül 2022 (16) içerik yüklenmiştir.