FilistinHaberlerOrtadoğu

Mahmut Abbas’a BağlıPolis Çeteleri Üç Kişiyi Gözaltına Aldı ​

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri, Batı Yaka’da ikisi eski esir üç kişiyi gözaltına aldı ve bir kişiyi de ifade vermeye çağırdı.

Batı Yaka güvenlik birimlerinin çok sayıda kişiyi de hukuka aykırı bir şekilde keyfi olarak zindanlarda tuttuğu kaydedildi.

Kalkiliya’da Koruyucu Güvenlik birimi eski esir ve eski siyasi tutuklu, Şeyh Mücahid Nevfel’i dün öğle saatlerinde gözaltına aldı.

Aynı birimin Selfit’te de eski esir ve eski siyasi tutuklu Raid Abdullah’ı dün sabah ifade vermeye gittiği sırada gözaltına aldığı bildirildi.

İşgal istihbaratı, Ramallah’ta eski siyasi tutuklu Birzeit Üniversitesi öğrencisi Iyd Nizar Murra’yı dün sabah ifade vermeye gittiği sırada gözaltına aldı.

Öte yandan, Koruyucu Güvenlik biriminin eski esir ve eski siyasi tutuklu kameraman Abdulmuhsin Şelalide’yi önümüzdeki Pazar günü ifade vermeye çağırdığı belirtildi.

Bu arada, Birzeit Üniversitesi öğrencilerinden Muhammed El-Hatib’in gözaltında tutulmasını proteste için başlattığı eylemini 11 gündür sürdürdüğü kaydedildi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.