FilistinHaberlerOrtadoğu

Mahmut Ez Zehhar: Hamas’tan Bir Heyet Yarın Kahire’ye Gidecek ​

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden Mahmud Ez-Zehhar, Hamas’tan bir heyetin Mısırlı yetkililerle görüşmek üzere Kahire’ye gideceğini söyledi.

Mahmud Ez-Zehhar, Filistin Enformasyon Merkezi muhabirine bugün (16 Nisan Pazartesi) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, heyetin yarın Kahire’ye ulaşmasının beklendiğini ve Gazze’den bazı Hamas liderlerinin de görüşmelere katılabileceğini ifade etti.

Mısır güvenlik heyetinin Gazze’yi ziyareti ve Kahire’nin Büyük Dönüş Yürüyüşü konusundaki görüşüne de değinen Ez-Zehhar, “Biz burada kararlarımızı Filistin halkının çıkarına göre alırız” dedi.

Kendilerine yapılan her nasihati incelediklerini ve Filistin halkının çıkarına uygunsa kabul ettiklerini, değilse reddettiklerini bildiren Ez-Zehhar, Filistin halkının çıkarının Büyük Dönüş Yürüyüşü etkinliklerinin devam etmesini gerektirdiğine işaret etti.

Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün stratejik bir takım hedefleri gerçekleştirdiğini kaydeden Ez-Zehhar, işgal güçlerinin cinayetlerini tüm dünyanın gördüğünü söyledi.

Ez-Zehhar, direniş seçeneğinin düşmediğini ve kesinlikle düşmeyeceğini, bilakis daha da güçleneceğini ifade etti.

Gazze Şeridi’nin insani yönden Avrupa tarafından idare edilmesi önerisi olduğu yönündeki iddialara değinen Ez-Zehhar, bu tür iddiaların deney balonu olduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.