AsyaHaberlerOrtadoğu

Malezya Polisi Fadi El-Bataş Suikastıyla İlgili Yeni Ayrıntılar Açıkladı ​

Malezya polisi dün (5 Mayıs Cumartesi) Filistinli bilim adamı ve akademisyen Fadi El-Bataş’ın Kuala Lumpur’da suikast düzenlenerek şehit edilmesi olayıyla ilgili yeni ayrıntılar açıkladı.

Malezya polisi dün konuyla ilgili yayınladığı bildiride, zanlıların suikastın ardından ülkeden kaçmak için kullandıkları minibüsün sahibinin arandığını ifade etti.

Malezya Polisi Genel Müfettişi Muhammed Fevzi Harun, suikastı gerçekleştiren iki kişinin motosikleti bıraktıkları yerin yakınlarında bekleyen minibüse binerek kaçtıklarını söyledi.

Harun, cinayette kullanılan silahın da bulunduğunu bildirdi fakat daha fazla ayrıntı vermedi.

Zanlıların Malezya’ya giriş yapmak için sahte Sırbistan ve Karadağ pasaportları kullandıklarını açıklayan Harun, söz konusu iki kişinin daha başka ülkelerin pasaportlarını da taşıdıklarının tahmin edildiğini belirtti.

Malezyalı bir güvenlik yetkilisi Cuma günü yaptığı açıklamada, zanlıların suikasttan sonra gayri meşru yollarla ülkeden çıkarak Tayland’a geçtiklerini ifade etti.

Yetkili, Malezya polisinden yüksek rütbeli bir subayın konuyu görüşmek üzere Bangkok’a gittiğini açıkladı.

Enerji alanında çalışan Filistinli bilim adamı ve akademisyen Fadi El-Bataş, 21 Nisan’da sabah namazına camiye gitmek için Kuala Lumpur’daki evinden çıktıktan sonra iki kişinin silahlı saldırısına uğrayarak şehit oldu.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Mayıs 2022 (6) içerik yüklenmiştir.