FilistinHaberlerOrtadoğu

Mescidi Aksa Hatibi: Mescidi Aksa Sadece Müslümanlara Aittir ​

Mescidi Aksa hatibi Şeyh Yusuf Ebu Isnine, Mescidi Aksa’nın İslami bir cami ve sadece Müslümanlara ait olduğunu söyledi.

Bugün (22 Haziran) Mescidi Aksa’da Cuma hutbesini irad eden Şeyh Ebu Isnine, “Kudüs şehrimizde ve Mescidi Aksa’mızda acı verici gelişmeler olmasına; acı ve sıkıntı çekmemize rağmen kutsal mekanların hamisi ve oraların zırhı olmaya devam edeceğiz” dedi.

Şeyh Ebu Isnine, Kudüs’ün gün boyu ezanların okunduğu İslamî kimliğiyle yaşamaya edeceğini hatırlatarak, buranın Müslümanların ilk kıblesi olduğunu ifade etti.

Şeyh Ebu Isnine hutbesinde durumun oldukça zor olduğunu, zorlukların gittikçe arttığını, baskınların devam ettiğini, bu konuda kimsenin kuşku duymadığını, işgalcinin durmadan yerleşke inşa ettiğini, toprak gasp ettiğini ve mezarlıklara saldırdığını kaydetti.

Aksa hatibi hutbesinde esirlerin karşılaştığı zulüm ve gördükleri işkencelere işaret edip bunların en basit insani haklardan mahrum edildiklerini anlattıktan sonra Gazze’nin yaşadığı abluka ve yaptırımlar ile halkın gösterdiği direnişi anlattı.

Siyonist işgal güçlerinin bütün engellemelerine rağmen bugün on binlerce kişi Cuma namazını Mescidi Aksa’da eda etti.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Ekim 2022 (19) içerik yüklenmiştir.