FilistinHaberlerOrtadoğu

Milyonluk Dönüş Yürüyüşünde Yaralanan Filistinli Çocuk Şehit Oldu ​

Milyonluk dönüş yürüyüşünün gerçekleştirildiği 14 Mayıs’ta işgal güçlerinin açtığı ateşle yaralanan Filistinli bir çocuk dün (4 Temmuz Çarşamba) akşam saatlerinde şehit oldu.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı sözcüsü Eşref El-Kudra, 16 yaşındaki Mahmud Macid El-Ğarabili’nin 14 Mayıs’ta Gazze’nin doğusunda başından aldığı yaranın etkisiyle şehit olduğunu açıkladı.

İşgal güçleri 14 Mayıs’ta düzenlenen ve yüzbinlerce kişinin katıldığı milyonluk dönüş yürüyüşüne ateş açarak büyük bir katliam gerçekleştirdi.

Gazze Şeridi sınırında 14 Mayıs’ta düzenlenen barışçıl gösterilere ateş açarak 60 Filistinliyi şehit eden işgal güçleri 2500’den fazla kişiyi de yaraladı. Yaralılardan 5’i daha sonra şehit oldu.

El-Ğarabili’nin şehit olmasıyla birlikte 30 Mart’tan bu yana devam eden Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerinde şehit düşen Filistinli sayısı 145’e yükseldi.

Şehitlerden 9’unun naaşları işgal güçlerinin elinde bulunurken, Filistin Sağlık Bakanlığı şehitlerden 18’inin 18 yaşından küçük çocuk, ikisinin kadın, ikisinin gazeteci, ikisinin sağlık görevlisi ve üçünün engelli olduğunu bildirdi.

Gazze halkı 30 Mart’tan bu yana Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri kapsamında Gazze Şeridi sınırında barışçıl gösterilerini sürdürürken işgal güçleri de silahsız göstericilerin üzerine ateş açmaya devam ediyor.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2022 (30) içerik yüklenmiştir.