Genel

Han Yunus Operasyonu

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı durumundaki İzzeddin El-Kassam Tugayları, geçen Cuma günü (26 Mart) Han Yunus’ta işgal güçlerine karşı koyan ve biri üst rütbeli subay olmak üzere iki Siyonist askeri öldüren ve bir kaçını da yaralayan Kassam Tugaylarına bağlı mücahitlerin yaptığı kahraman eylemin video görüntüsünü yayınladı.

Kassam Tugayları bugün (31 Mart Çarşamba) yayınladığı yazılı açıklamada şunları ifade etti: “Video görüntüsünde düşman askerlerinin sınır bölgesinden güneye doğru hareket ettikleri görülüyor. Keskin nişancı mücahitlerin işgal askerlerini öldürmeleri ve yaralamaları üzerine işgal askerlerinin büyük bir panik yaşadıkları gözleniyor. Görüntülerde ayrıca yardım ekipleriyle ambulansların olay mahalline gelip ölü ve yaralıları helikoptere doğru götürdükleri de görülüyor.”

Kassam Tugayları, mesafenin uzaklığı ve cephe şartlarının görüntülerin çözünürlüğünün biraz az olmasına neden olduğunu ifade etti.

Kassam Tugayları geçen Cuma günü Gazze sınırına yaklaşan ve işgal ordusu içinde eğitim ve tecrübesiyle nam yapmış olan, komutanları da askeri dahi olarak nitelenen Golani taburuna bağlı 12. birliğe karşı yaptığı operasyonda birliğin komutan yardımcısı ile bir askeri öldürmüş biri ağır 5 askeri de yaralamıştı.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu