Suriye

Suriye’de milyonlar Beşşar Esad’ı desteklediklerini haykırıyorlar-1

Suriye’de Gençlik ve toplumsal temsilcilerin, kapsamlı reform sürecini desteklemek amacıyla yaptıkları çağrıyla düzenlenen gösteriye katılmak için ülkenin farklı ilerinde milyonlarca kişi sabahın erken saatlerinden itibaren yollara döküldüler.

Çocuğu yaşlısı kadını erkeğiyle milyonlarca kişi ellerinde bayraklar dillerinde ulusal birlik ve kapsamlı reform şiarlarıyla illerinde gösteri için belirlenen büyük meydan ya da merkezi noktalarda toplandılar.

Şam’ın en büyük meydanlarından biri olan Emeviler meydanında toplanan milyonlarca kişi yönetimi ve kapsamlı reform sürecini destekleyen sloganlarla vatana duydukları vefa ve bağlılığı ifade ettiler.

Dera’da ise binlerce kişi Şam’dakilerle aynı sloganlar ve ellerindeki bayraklarla gösteri için belirlenen el-Berid bulvarında bir araya geldi.

Homs, Halep, Haseke, Rakka, Deyrezzour, Süveyda, İdlib, Tartus ve daha birçok ilde kitleler gösteri için belirlenen meydanlarda dolup taşarken henüz meydanlara ulaşamayan kitleler de akın etmeye devam ediyorlar.

Bütün illerde yükselen slogan yankıları halkın bütün komplolar karşısında ulusal birlik ve beraberliğini koruma azmini yansıtıyor.

Başa dön tuşu