GenelHaberler

Suriye’deki teröristlerin liderlerinden Şeyh Adnan Arur, HAMAS’ı suçladı

Özgür Suriye Ordusu’nun yönlendiricilerinden Şeyh Adnan Arur bir televizyon programında Hamas’ın Suriye halkına ihanet ettiğini söyledi.

Suriye hükümetine karşı savaşan silahlı muhalif unsurlardan birisi olan Özgür Suriye Ordusu’nun manevi liderlerinden siyonist Şeyh Adnan Arur bir televizyon programında yaptığı konuşmada, Siyonist İsrail rejiminin 14 Kasım’da Gazze’ye yönelik olarak başlattığı saldırıya da değindi.

Arur konuşmasında, “Bu meseleye gelince, bu konu hakkında çok şey söylendi, ben bunlara engel olmaya çalıştım ama ey kardeşler şunu söylüyorum; İsrail bu savaşa birçok sebepten başladı ve bu savaş Gazze halkının attığı füzeler sebebiyle olmadı. Bu savaş Gazze’den füze ateşlenmesiyle başlamış bile olsa, bunun Hamas tarafından ateşlendiğine dair bir delilimiz yok. Ve tüm onurumuzla söylüyorum, şayet bu kesinleşirse, Hamas’ın ateşi başlattığı kesinleşirse, olay bu ise, öyleyse bu büyük ama çok büyük bir hatadır ve bu Suriye halkına ihanet olarak kabul edilmelidir.”, ifadelerine yer verdi.

Bilindiği üzere Suudi Arabistan ve Körfez ülkeleri tarafından desteklenen medya organları Hamas’ı Filistin halkına zarar vermekle suçlamaktaydılar.

Başa dön tuşu