FilistinHaberlerOrtadoğu

Murra: İşgal Güçleri Filistin Medyasından İntikam Alıyor ​

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın Filistin dışındaki Enformasyon Dairesi Başkanı Rafet Murra, işgal güçlerinin Filistin medyasına yönelik kapsamlı bir intikam operasyonu yürüttüğünü söyledi.

Murra, Filistin medyasının Filistin davasının gerçeklerini kamuoyuna sunmayı ve Filistinlilerin yaşadıklarını dünyaya aktarmayı, işgalcilerin çirkin yüzünü deşifre etmeyi başardıklarını ifade etti.

Kudüs Televizyonu’na destek amacıyla Dün (31 Temmuz Salı) Beyrut’ta düzenlenen etkinlikte konuşan Murra, Filistin medyasının bilinç savaşını ve gerçekleri aktarma mücadelesini kazandığını ifade etti.

Murra, Kudüs Televizyonunun birkaç yıl içinde kapsamlı ve milli bir televizyon kanalı olduğunu ispat ettiğini, Filistin toplumunun ruhunu temsil ettiğini, Filistin dahilinde ve haricinde yaşayan Filistinlilerin görüşlerini yansıttığını ve Filistinli özgür insanların sesi olduğunu belirtti.

İşgal güçleri dün sabah erken saatlerde Kudüs Televizyonu’nun Batı Yaka Ofisi Müdürü Alâ Er-Rimavi’yi gözaltına aldı ve otomobiline el koydu.

İşgal güçleri dün ayrıca Kudüs Televizyonunda çalışan gazeteciler Muhammed Ulvan, Kuteybe Hamdan ve Hüsnü İncas’ı gözaltına aldı.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (4) içerik yüklenmiştir.