Haberler

Neynova ilinde IŞİD elebaşlarından 9’u öldürüldü

Irak Güvenlik Bilgi Merkezi dün gece yaptığı açıklamada, IŞİD terör örgütünden 9 elebaşın, ülkenin kuzeyinde öldürüldüğünü duyurdu.

İranpress’in Irak Güvenlik Bilgi Merkezi’nden naklen verdiği habere göre 9 elebaşı Iraklı güçlerin ülkenin kuzeyinde Neynova ilindeki operasyonu sırasında öldürüldü.
Bu arada, Irak Haşdi Şabi 31’inci Tugayına bağlı güçler, Selahaddin vilayetinin “Bici” bölgesinde bir IŞİD teröristini de öldürdü.
Bir kaç saat önce de Irak’ın kuzeyindeki Kerkük vilayetinde IŞİD terör üssüne Irak güçlerinin düzenlediği saldırıda bir IŞİD üyesi hayatını kaybetti, sekiz kişi de tutuklandı.
2014 yılında IŞİD terör örgütü, başta Amerika ve Suudi Arabistan olmak üzere Batılı ve Arap müttefiklerinin mali ve askeri desteğiyle Irak’ı işgal etti, ülkenin kuzey ve batı bölgelerinin büyük bir bölümünü işgal ederek korkunç cinayetler işledi.
Irak güçleri, İran İslam Cumhuriyeti’nin danışmanlığı sayesinde 17 Kasım 2017’de IŞİD’in Irak’taki son üssü olan Anbar vilayetindeki Rawa şehrini kurtarmayı başararak pratikte IŞİD’in Irak’taki işi bitirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Mayıs 2022 (4) içerik yüklenmiştir.