İslami Davet

 • Alman gazete: Yemen karşıtı savaş ittifakına silah satışı utanç vericidir

  https://www.islamidavet.com/alman-gazete-yemen-karsiti-savas-ittifakina-silah-satisi-utanc-vericidir/

  Alman Frankfurter Rundschau gazetesi, Yemen’e karşı savaş açan ülkelere Almanya silahlarının satış kararı utanç verici olduğunu bildirdi.

  Alman gazete konuya ilişkin yazısının devamında Almanya yönetiminin BAE ve Arabistan’a silah satışı kararını onaylamasının büyük bir skandal olduğu ve herhangi bir gerekçe ile izah edilemez bir karar olduğunu belirtti.

  Gazete yazısının devamında Almanya yönetiminin Arabistan ve BAE’ne silah satışı kararının Almanya’nın savaş halinde olan ülkelere silah satılmaması yönündeki yasasının ihlali olduğunu kaydetti.

  Almanya’da koalisyon hükümetini kuran partiler daha önce Yemen’e saldıran savaş ittifakı ülkelere silah satışını durdurma kararı alacaklarını duyurmuştu. Söz konusu karara rağmen Alman medyası Berlin yönetiminin BAE ve Suudi Arabistan’a silah satışı kararı aldığını açığa vurdu.

  ABD’nin desteğini arkasına alan Suud rejimi, bazı Arap müttefikleriyle beraber Mart 2015’ten itibaren Yemen’e saldırı başlatırken, bu ülkeyi havadan, karadan ve denizden kuşatma altına almış bulunuyor. Suudi savaş ittifakının Yemen’e düzenlediği saldırılarda şimdiye kadar 14 binden fazla Yemen’li hayatını kaybederken, 10 binlercesi yaralanmış ve milyonlarcası da mülteci durumuna düşmüş bulunuyor.

  ****************************************************************************************************
 • Büyük Şeytan ABD, DEAŞ terör örgütünü İdlib’den Irak’a göndermeye çalışıyor

  https://www.islamidavet.com/buyuk-seytan-abd-deas-teror-orgutunu-idlibden-iraka-gondermeye-calisiyor/

  Haşdi Şabi Sözcüsü, ABD’yi Suriye’nin Kuzey ekseninde bulunan İdlib bölgesindeki DEAŞ terör örgütünü Irak topraklarına çıkarma çabaları konusunda uyardı.

  Almaalomah haber sitesinin aktardığ habere göre, Haşdi Şabi Sözcüsü Ali el-Hüseyni, ABD’yi Suriye’nin Kuzey ekseninde bulunan İdlib bölgesindeki DEAŞ terör örgütünü Irak topraklarına çıkarma çabaları konusunda uyardı.

  Ali el-Hüseyni İdlib yakınlarındaki Irak sınırlarının sıkı güvenlik tedbirleri ile kara ve hava devriyeleri aracılığıyla uyumlu hale getirilmesi gerektiğini vurguladı.

  Kuzey eksenindeki bölgelerin tamamen güvenli olduğuna dikkati çeken el-Hüseyni Irak- Suriye sınırında daha fazla güvenlik önlemi alınması gerektiğini belirtip, “DEAŞ terör örgütünün Suriye topraklarından Irak’a girmesini önlemek için metal bariyerler kullanılmalı”. ifadesinde bulundu.

  Bu bağlamda Irak Dışişleri Bakanlığı’na da müdahele etme telebinde bulunan Haşdi Şabi sözcüsü sözlerini şöyle devam etti: Irak keşif uçağı herhangi bir kısıtlama olmaksızın ülkede ve aynı zamanda ABD hava üssü yakınlarında uçma imkanına sahip olmalı. Ne yazık ki hükümetin yetersizliği nedeniyle şimdiye kadar böyle bir fırsat sağlanmamıştır.

  ****************************************************************************************************
 • Şeyh Hıdır Adnan 23 Gündür Açlık Grevi Eylemini Sürdürüyor ​

  https://www.islamidavet.com/seyh-hidir-adnan-23-gundur-aclik-grevi-eylemini-surduruyor-%e2%80%8b/

  İşgal rejimi zindanlarında esir tutulan İslami Cihad lideri Şeyh Hıdır Adnan, gözaltına alınmasından bu yana 23 gündür açlık grevi eylemini sürdürüyor.

  Mehcetu’l-Quds Şehitler ve Esirler Müessesesi, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Adnan’ın keyfi olarak gözaltına alınmasını protesto için başladığı açlık grevine devam ettiğini ifade etti.

  Bildiride, işgal güçlerinin Adnan’ın avukatıyla ve ailesiyle görüşmesine izin vermediği ve dolayısıyla açlık grevi neticesi sağlık durumunun nasıl olduğu hakkında herhangi bir bilgi bulunmadığı kaydedildi.

  Mehcetu’l-Quds Müessesesi, insan hakları örgütlerine, esir haklarıyla ilgilenen kuruluşlara ve Kızılhaç’a seslenerek, esirlere yönelik keyfi uygulamalarına son vermesi için işgal rejimine baskı yapılmasını istedi.

  İşgal güçleri, Cenin’e bağlı Arabe beldesi sakinlerinden Şeyh Hıdır Adnan’ı daha önce 11 Aralık 2017’de gözaltına almıştı.

  Adnan, işgal rejiminin idari hapis cezası uygulamasına karşı iki kez açlık grevi eylemi yaparak işgalcilere karşı zafer kazandı.

  ****************************************************************************************************
 • General Nozer Nimeti: İran milletinden ezici cevap alacaktır

  https://www.islamidavet.com/general-nozer-nimeti-iran-milletinden-ezici-cevap-alacaktir/

  İran kara kuvvetleri ikinci komutanı General Nozer Nimeti, İran milleti kutsal savunma yıllarında Irak’ın devrik lideri Saddam’a verdikleri ezici cevap gibi Ahvaz kentinde terör saldırısını düzenleyenlere de aynı şekilde ezici cevap vereceğini açıkladı.

  İSK’nın Tahran’da düzenlediği ortak askeri töreninde konuşan General Nimeti, Irak’ın Baas rejimi 38 yıl önce küresel istikbarın desteği ile İran İslam Cumhuriyeti’ne karşı barbarca bir saldırı başlattığını, Ahvaz terör saldırısını düzenleyenler de o yıllarda İran’a dayatılan savaşta Baas rejimine destek verenlerin yolunu izlediğini kaydetti.

  İran düşmanlarına hitap eden General Nimeti, bu tür saldırılar İSK’nın vahdeti ve İran milletinin direnişine vesile olacağını, teröristler bu tür ahmakça hareketleri ile kendilerini yok edeceklerini vurguladı.

  İran kara kuvvetleri ikinci komutanı General Nozer Nimeti, Huzistan halkı şimdiye kadar düşmanlara bir çok dersler verdiğini ve gelecekte de teröristlere unutamayacakları dersleri vereceklerini belirterek, Ahvaz terör saldırısını düzenleyenlerin tespit edildiğini ve zamanı gelince İran’dan ezici cevap alacaklarını ifade etti.

  ****************************************************************************************************
 • İran İstihbarat Bakanı Alevi: Ahvaz saldırısını tasarlayanlara ezici cevap verilecektir

  https://www.islamidavet.com/iran-istihbarat-bakani-alevi-ahvaz-saldirisini-tasarlayanlara-ezici-cevap-verilecektir/

  İran İstihbarat Bakanı Mahmut Alevi, İmam Zaman’ın -s- adsız askerleri, Ahvaz terör saldırısını düzenleyenlere ezici bir şekilde cevap vereceklerini belirtti.

  Ahvaz kentinde düzenlenen hain terör saldırısı hakkında bir mesaj yayımlayan Bakan Alevi, cahil ve sapkın teröristler kör bir cinayete imza atarak Huzistan yöresinin masum halkını kana buladıklarını ve böylece Irak, Suriye ve diğer İslam beldelerinde uşak sıfatlı patronlarının uğradığı hezimetleri telafi etmeye çalıştıklarını kaydetti.

  Bakan Alevi, ancak İmam Zaman’ın adsız askerleri istihbarat birimlerin yardımı ile beşeriyet karşıtı bu cinayeti tasarlayanlara ezici bir şekilde karşılık vereceklerini vurguladı.

  ****************************************************************************************************
Yukarı Çık