İslami Davet

 • Haresta Kırsalında Toplu Mezar Bulundu

  https://www.islamidavet.com/haresta-kirsalinda-toplu-mezar-bulundu/

  Başkent Şam kırsalı Doğu Ğuta’nın Haresta Kentinde radikal teröristlerin İdlib’e aktarılmaları ardından bölgede arama tarama operasyonu başlatan ordu birliklerimiz bugün, teröristlerin daha önce katlettikleri çok sayıda şehide ait ceseteleri gömdükleri toplu mezar buldu.

  Askeri bir kaynak Suriye ordu birliklerimiznin Kızılay ve ilgili diğer ekiplerle işbirliği içinde sivil ve askerlerden şehitlerin cesetlerini çıkarma çalışmalarında bulunduklarını ifade etti. Şehit cesetlerinin hastaneye kaldırılıp kimliklerinin tespit edileceğini belirten kaynak, daha sonra usulen ailelerine teslim edileceklerini söyledi.

  ****************************************************************************************************
 • Hamas Eski Milletvekillerinden Halid Tafiş: Siyasi Tutuklamalar El Fetih Hareketi’nin Uzlaşıda Samimi Olmadığını Gösteriyor

  https://www.islamidavet.com/hamas-eski-milletvekillerinden-halid-tafis-siyasi-tutuklamalar-el-fetih-hareketinin-uzlasida-samimi-olmadigini-gosteriyor/

  Hamas’a mensup milletvekili Halid Tafiş, Batı Yaka’da meydana gelen siyasi tutuklamaların Filistin Yönetimiyle Fetih hareketinin Filistin uzlaşısı konusunda samimi olmadıklarını ve insanların çektikleri sıkıntılara ilgisiz kaldıklarını gösterdiğini söyledi.

  Tafiş yaptığı basın açıklamasında Fetih hareketinin siyasi tutukluları serbest bırakmasını, bu dosyayı tamamıyla kapatmasını ve ulusal büyük dosyalara zaman ayırmasını istedi.

  Fetih’in gerginliği tırmandırıcı açıklamalarına paralel olarak tutuklamalarda da artış görülmesinin beklendiğini hatırlatan Tafiş, Fetih’in uzlaşının sorumluluklarından sürekli kaçmasının bu aşamada onun hizipçi çıkarlarına da hizmet etmediğini ifade etti.

  Filistinli gruplardan Filistin sahasında önemli bir etken ve aktör gibi rol almalarını isteyen Tafiş, grupların durum onları ilgilendirmiyormuş imajı vererek uzaktan olup biteni seyretmemeleri gerektiğini; akademisyenler, eski esirler, onurlu insanlarla üniversite öğrencilerine kadar uzanan tutuklamaların sadece işgalciye hizmet edeceğini kaydetti.

  ****************************************************************************************************
 • Mahmut Abbas Yönetimindeki Zindanlarda Ağır İşkence Gören Tutuklu Hastaneye Kaldırıldı

  https://www.islamidavet.com/mahmut-abbas-yonetimindeki-zindanlarda-agir-iskence-goren-tutuklu-hastaneye-kaldirildi/

  Daha önce Siyonist işgal rejimi tarafından tutuklanıp özgürlüğe kavuşan ve Filistin Yönetimine bağlı Koruyucu Güvenlik birimi tarafından dört gün önce gözaltına alınan Üsame Hüseyin Şahin (35) gördüğü ağır işkenceler sonucu durumunun kötüleşmesi üzerine hastaneye kaldırıldı.

  Filistin Esirleri Araştırma Merkezi ailesine dayanarak verdiği haberde, esirin ailesinin “Zindanda bulunan ve başlattığı açlık grevi yanında gördüğü işkenceler sonucu sağlığı bozulan Üsame’nin hayatından endişe ediyoruz” dediğini aktardı.

  ****************************************************************************************************
 • Emine Et-Tavil: İşgal Cezaevlerindeki Hukuksuz Uygulamalar Patlama Noktasına Getirdi

  https://www.islamidavet.com/emine-et-tavil-isgal-cezaevlerindeki-hukuksuz-uygulamalar-patlama-noktasina-getirdi/

  İşgal rejimi zindanlarında bulunan yüzlerce idari cezalı esirin işgalcinin keyfi tutuklamalarını sonlandırmak için başlattıkları direniş devam ederken, Siyonist cezaevi idaresinin esirlere yönelik baskı, zoraki nakil ve nakille birlikte haksız uygulamaları devam ediyor.

  Filistin tv’ye röportaj veren Filistinli Esirler Merkezi sözcüsü Emine Et-Tavil, Siyonist cezaevi idaresinin arama bahanesiyle son üç hafta içinde idari ceza alan esirlerin kaldığı koğuşlara arama bahanesiyle baskın yaptığını belirterek, esirlerin bunun iyiye alamet olmadığını ve işgalcinin bu tutumuyla daha önce esirlerle cezaevi idaresi arasında imzalanan anlaşmayı çiğnediğini kaydettiklerini, geçen sene olduğu gibi cezaevinde bir patlamaya neden olabileceği konusunda uyardıklarını söyledi.

  Et-Tavil, geçen sene imzalanan anlaşmada işgal güçlerinin haber vermeden ve gece baskın yapılmamasını kabul ettiğini belirterek, işgal rejimi baskılara devam ederse, geçen sene olduğu gibi esirlerin bazı koğuşları ateşe vererek tepkilerini ortaya koyabileceğini söyledi.

  İşgalcinin daha önceki anlaşmayı hiçe sayarak Eşel ve Askalan cezaevlerine baskın yapıp 174 esiri arama bahanesiyle yerlerinden alıp başka yerlere naklettiğini, yolda çıkan arbedede müebbet alan bir esirin subaylardan birini darp ettiğini ifade etti.

  İşgal rejiminin uluslararası camia tarafından yasaklanmış uygulamaları kendi mahkemelerinde meşrulaştırma yoluna gittiğini hatırlatan insan hakları aktivisti Et-Tavil, işgalcinin açlık grevindeki esirlere zorla yemek yedirmek, Filistinli esirleri öldürmek, yaşları 14’ün altında olan Filistinli çocukları tutuklayıp zindana atmak ve onları mahkemelere çıkarmak, sadece taş attıkları için 22 yıla varan cezalar vermek için kanun çıkardığını kaydetti.

  ****************************************************************************************************
 • İdlib’teki Patlamada Heyetu Tahriri Şam Liderlerinden Hattab Ebu İbrahim Öldü

  https://www.islamidavet.com/idlibteki-patlamada-heyetu-tahriri-sam-liderlerinden-hattab-ebu-ibrahim-oldu/

  İdlib Kentinde teröristlerin hastane olarak kullandıkları Valilik Binası önünde meydana gelen patlamada ölen 15 terörist arasında Heyetu Tahriri Şam Liderlerinden Hattab Ebu İbrahim ‘de bulunuyor. (İSLAMİ DAVET)

  ****************************************************************************************************
Yukarı Çık