İslami Davet

 • Suriye’de üç Amerikalı asker helak edildi

  https://www.islamidavet.com/suriyede-uc-amerikali-asker-helak-edildi/

  Suriye’de Amerikalı askerlerin konvoyunun geçtiği güzergahta bir patlayıcı tuzağın infilak etmesi sonucu üç Amerikalı asker öldü, bir kaçı da yaralandı.

  Haberi duyuran Suriyeli muhalif kaynaklar, ölen üç Amerikalı askerin sözde IŞİD’e karşı kurulan uluslararası ittifakta görev yapan askerler olduklarını belirtti.

  Suriyeli muhalif kaynaklar olayın Haseke – Tel Temr karayolunda ve Rekebe bölgesinde yaşandığını, olayda Amerikan ordusuna ait üç askeri araç da hasara uğradığını belirtti.

  ****************************************************************************************************
 • General İsmail Kovsari: ABD Dışişleri Bakanı’nın ağzına yumruğu yapıştıracağız

  https://www.islamidavet.com/general-ismail-kovsari-abd-disisleri-bakaninin-agzina-yumrugu-yapistiracagiz/

  İran Devrim Muhafızları Komutanı İsmail Kovsari, İran halkının Pompeo’nun ağzına yumruğu yapıştıracağını söyledi.

  Labour Haber Ajansı’na göre Kovsari şu ifadeleri kullandı: “İran halkı birlik olmalı. ABD Dışişleri Bakanı ve ona arka çıkan herkesin ağzına yumruğu yapıştıracaklar.”

  ****************************************************************************************************
 • General İsmaili: İran askerleri millete hakaret edenleri affetmez

  https://www.islamidavet.com/general-ismaili-iran-askerleri-millete-hakaret-edenleri-affetmez/

  Hatem-ul Enbiya –s– Karargahı Komutanı General Pilot Ferzad İsmaili, düşmanları İran milletine hakaret etme konusunda uyardı.

  Ramazan ayı dolaysıyla konuşan General İsmail, Kur’an’ı Kerim’den uzaklaşmak sapmaya yol açtığını, bunun en somut örneklerini IŞİD gibi tekfircilerin yanlış tefsirlerinde görmek mümkün olduğunu belirtti.

  General İsmaili ayrıca düşmanları İran milletine hakaret ve saygısızlık etme konusunda uyardı ve İranlı müslüman askerler onları asla affetmeyeceğini vurguladı.

  ****************************************************************************************************
 • ABD’li heyet Beytüllahim’de protesto edildi

  https://www.islamidavet.com/abdli-heyet-beytullahimde-protesto-edildi/

  Bir grup Filistinli aktivist, bugün ABD hükümetine ait bir program aracılığıyla çalışmalarını tamamlayan öğrencilerin mezuniyetine katılmak üzere Filistin’e gelen heyeti protesto etmek için heyetin bulunduğu Beytüllahim kentinde bir araya geldi. Tepkilerini yumurta ve ayakkabı atarak gösteren Filistinli aktivistler, ABD karşıtı sloganlar atarak Donald Trump’ın “Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma” kararını protesto ettiler. Gösteriye katılan Filistinli aktivist Ahmed Odeh, “Filistin halkı adaletsizliği kabul etmiyor. Amerikan halkını seviyoruz, fakat ABD yönetimi her zaman zalim İsrail’in yanında. Filistin halkı bunu kabul etmiyor” ifadelerini kullandı.

  ****************************************************************************************************
 • Paraguay’ın Büyükelçiliğini Kudüs’e Taşımasına Hamas’tan Sert Tepki

  https://www.islamidavet.com/paraguayin-buyukelciligini-kuduse-tasimasina-hamastan-sert-tepki/

  Hamas, Güney Amerika ülkesi Paraguay’ın Tel Aviv’deki büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasını kınadı.

  Hamas tarafından yapılan yazılı açıklamada, Paraguay’ın büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasının, “Filisitinlilerinin haklarına rağmen Yahudi ırkçı bir devletin kurulması yolunda ABD siyasetine uymak” anlamına geldiği belirtildi.

  Paraguay’ın bu adımının, sorumsuz ve uluslararası hukuka aykırı olduğu kaydedilen açıklamada, Arap ve Müslüman devletlerine, büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyan tüm ülkelerle ilişkilerini kesmeleri, Filistinlilerin direnişine ve haklı davalarına destek vermeleri çağrısı yapıldı.

  Güney Amerika ülkesi Paraguay, dün yapılan resmi törenin ardından Tel Aviv’deki büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyan üçüncü ülke oldu.

  ABD’nin Kudüs Büyükelçiliği 14 Mayıs’ta Başkan Donald Trump’ın damadı ve danışmanı Jared Kushner ile kızı Ivanka Trump’ın da katıldığı törenle açılmıştı.

  ****************************************************************************************************
Yukarı Çık