İslami Davet

 • Allahu Ekber ! Suriye Ordusu Ve Hizbullah İle Savaşamayacaklarını Anlayan Teröristler Anlaşma Yoluyla Harasta, Jawbar, Zamlika, Urbin Beldesini Boşaltılar.

  https://www.islamidavet.com/allahu-ekber-suriye-ordusu-ve-hizbullah-ile-savasamayacaklarini-anlayan-teroristler-anlasma-yoluyla-harasta-jawbar-zamlika-urbin-beldesini-bosaltilar/

  Suriye Ordusu Ve Hizbullah İle Savaşamayacaklarını Anlayan Teröristler Ağır Ve Hafif Silahlarını Suriye Ordusuna Teslim Etme Karşılığında İdlib’e Giden Tüm Teröristler Harasta, Jawbar, Zamlika, Urbin Beldelerini Boşalttılar… Suriye Ordusu Ve Hizbullah Mücahidleri de Boşaltılan Beldelerde Teröristlerce Döşenmiş Bomba Ve Mayınları Temizlemeye Başladı… Harasta, Jawbar, Zamlika, Urbin Beldelerindeki Teröristler de 24.03.2108 Cumartesi günü Sabah’tan İtibaren Beldelerden Çıkacaklar…. (İSLAMİ DAVET)

  ****************************************************************************************************
 • General Vahidi:İran’a saldırı durumunda füzelerimiz devreye girer

  https://www.islamidavet.com/general-vahidiirana-saldiri-durumunda-fuzelerimiz-devreye-girer/

  Milli Savunma Yüksek Akademisi Başkanı General Vahidi, İran’ın güvenliğine yönelik her türlü saldırı durumunda başta füzelerimiz olmak üzere tüm imkanlarmız devreye girer, dedi.

  Düşmanların İran’a yönelik her türlü art niyetleri konusunda uyarıda bulunan General Vahidi, bu durumda düşmanın alacağı cevap ezici ve sert olacağını belirtti.

  Sipahilerin geçen sene teröristlerin Deyrizzur eyaletinde mevzilerini nokta vuruşu yapan balistik füzeleri ile vurduğunu hatırlatan General Vahid, bu operasyon İran’ın gücünün sadece küçük bir bölümünü sergilediğini belirtti.

  General Vahidi, İran’ın güvenliğine yönelik her türlü saldırı durumunda başta füzelerimiz olmak üzere tüm imkanlarmız devreye girer, dedi.

  ****************************************************************************************************
 • General Esedi: Emperyalizmle mücadelenin daha az bedeli var

  https://www.islamidavet.com/general-esedi-emperyalizmle-mucadelenin-daha-az-bedeli-var/

  İran Hatemül Enbiya (S) üssü denetçisi tuğgeneral Muhammed Cafer Esedi, İran İslam Cumhuriyeti için emperyalizmle mücadelenin bedelinin uzlaşmadan daha az olduğunu söyledi.

  İRNA’nın haberine göre, Tuğgeneral Esedi, bugün İran’ın güneybatısında yer alan Dezful’da yaptığı açıklamada, dünya emperyalizminin İslam inkılabına yönelik düşmanlığının değişmediğini ve daha da arttığını belirterek, ‘İran İslam İnkılabı, 14 asır sonra içinde bulunduğumuz asrın mucizesiydi ve inkılab daha da güçlenmektedir’ dedi.

  Tuğgeneral Esedi, Büyük Şeytan Amerika ile muamelenin sonucunun olmayacağını belirterek, ‘İslam cumhuriyetinin kurucusu rahmetli İmam Humeyni’nin bunu çok iyi gördüğünü ve bildiğini’ söyledi.

  İranlı askeri yetkili, İslam ülkelerinin emperyalizm karşısında uyanmaları ve direnmelerine de işaretle, ‘düşman müslümanlar arasında başta mezhebi olmak üzere her türlü fitne ve fesat için çaba gösteriyor’ dedi.

  ****************************************************************************************************
 • Tahran Cuma İmamı Hasan Ebu Turabi: İran’ın bölgesel gücü, Filistin, Yemen, Suriye, Lübnan ve Irak halklarına bir kimlik kazandırdı

  https://www.islamidavet.com/tahran-cuma-imami-hasan-ebu-turabi-iranin-bolgesel-gucu-filistin-yemen-suriye-lubnan-ve-irak-halklarina-bir-kimlik-kazandirdi/

  Tahran’da bu hafta cuma namazını kıldıran Hüccetülislam Seyyid Muhammed Hasan Ebu Turabi İslam’ın gücünden ve Kuranı öğretilerden ilham alan İran’ın bölgesel gücünün, Filistin, Yemen, Suriye, Lübnan ve Irak halklarına bir kimlik kazandırdığını söyledi.

  Tahran cuma namazı hatibi, hicri şemsi yeni 1397 yılına girilmesine de temasla, İran milletinin siyasi bağımsızlığının çok büyük sermaye ve değer olduğunu belirterek, ‘Amerikan başkanının, İran’ın bölgesel gücünün Amerika’nın kaygısına neden olduğuna işaretle, ‘Halbuki, bu tamamen İran’ın İslam ve Kuranı öğretilerden aldığı güçtür ve bu güç bölge milletlerine ve direnişe kimlik ve izzet kazandırmıştır” dedi.

  İran’ın İslam inkılabı rehberi ve velayeti fakihin liderliği ve gölgesinin İran’ın barış ve adaletin öncüsü olarak bir izzet olduğunu belirten Tahran cuma imamı, bugün İnkılabın elde ettiği bütün kazanım ve varlığının İmamet ve salih ümmet sayesinde olduğunu ve İran İslam Cumhuriyetinin bütün gücünü de bu iki değer çerçevesinde edindiğini söyledi.

  Tahran cuma namazı hatibi, bugün İslami direniş cephesinin, bölge ve dünyada gayri meşru hedeflerini gerçekleştirmek isteyen dünya emperyalizmi ve siyonizmine karşı mücadele verdiğini belirterek, bunun gerçekte İslam ümmetinin kararlılığı ve dirayetli rehberlik sayesinde sürdüğünü söyledi.

  Tahran cuma namazı geçici imamı, hutbesinin devamında hicri şemsi yeni 1397 yılının, İslam inkılabı rehberi tarafından, ‘İran mallarını destekleme’ yılı olarak isimlendirilmesine de işaretle, milli üretime destek verilmesinin gerekliliğine ve İran mallarının kalitesine ve uygun fiyatta olmasına vurgu yaptı.

  ****************************************************************************************************
 • Diyale’de IŞİD kalıntılarına karşı operasyon başlatıldı

  https://www.islamidavet.com/diyalede-isid-kalintilarina-karsi-operasyon-baslatildi/

  Irak güvenlik güçleri Diyale eyaletinin kuzeydoğusunda tekfirci IŞİD terör örgütünün kalıntılarına karşı operasyon başlattı.

  Diyale operasyonu komutanı bu operasyonu IŞİD terör örgütünden geriye kalan teröristleri temizlemek için düzenlendiğini belirtti.

  Iraklı komutan, operasyonun üç eksende başlatıldığını ve esas amacı örgütün uyuyan hücrelerini bulup yok etmek olduğunu vurguladı.

  ****************************************************************************************************
Yukarı Çık