İslami Davet

 • Suriye Ordusu Dera Kırsalında Teröristleri Yok Edip Belde ve Köyleri Kurtarmaya Devam Ediyor

  https://www.islamidavet.com/suriye-ordusu-dera-kirsalinda-teroristleri-yok-edip-belde-ve-koyleri-kurtarmaya-devam-ediyor/

  Dera kırsalında belli başlı devletlere hizmet eden teröristleri yok etmeye devam eden Suriye ordu birliklerinin belde ve köyleri kurtarıp halkın güvenliğini temin etme amaçlı operasyonlarını başarıyla sürdürüyor.

  Askeri bir kaynak vatan koruyucularının il kırsalının kuzeybatısında operasyonlarını başarıyla sürdüren ordu birliklerinin, Nusra Cephesi ve çatısı altındaki teröristleri ağır kayıplara uğratmaları ardından Mel Beldesi ve Mel Tepesini kurtardıklarını belirtti.

  Kaynak Suriye ordu birliklerinin dün Dera kırsalının kuzeybatısında oldukça stratejik bir öneme sahip Hare Tepesinin yanı sıra Kfarşems, Um el Avsaj, Tıyha ve Zemrin beldelerini kurtarmaları ardından operasyonların seyrinin hızlandığını ifade etti.

  Hare ve Mel tepelerinin bölgede yüksek bir stratejik öneme sahip olduklarına vurgu yapan askeri kaynak; bu iki tepenin kurtarılmalarıyla bölgedeki tüm yerleşim alanlarında teröristlerin ikmal ve destek hatlarının yanı sıra hareket eksenlerinin ordunun ateş kontrolüne düştüğüne dikkat çekti.

  ****************************************************************************************************
 • Terör Yuvalarında İsrail Bombaları Bulundu

  https://www.islamidavet.com/teror-yuvalarinda-israil-bombalari-bulundu/

  Suriye Güvenlik güçleri Hama kırsalında kurtarılan bölgelerde terör kalıntılarını temizleme ve halkın güvenliğini temizleme amaçlı arama tarama operasyonlarını sürdürüyor.

  Güvenlik kaynağı Hama kırsalının güneyi Akrab Beldesinde yapılan operasyonlarda teröristlere ait bir silah ve mühimmat deposunun bulunduğunu belirtti.

  Kaynak terör deposunda teröristlere ait ağır makineli silahlar, uzun namlulu otomatik silahlar, , keskin nişancı silahları, havan mermileri, tabancalar ve İsrail yapımı bombaların yanı sıra muhaberat cihazları bulunduğunu açıkladı.

  ****************************************************************************************************
 • Stratejik Öneme Sahip Hare Tepesi Suriye Ordusunun Kontrolüne Girdi

  https://www.islamidavet.com/stratejik-oneme-sahip-hare-tepesi-suriye-ordusunun-kontrolune-girdi/

  Suriye Ordu birliklerinin Dera kırsalının kuzeybatısında dış güçlere hizmet eden teröristleri ağır kayıplara uğratıp Hare Tepesini kurtarmalarıyla bölgedeki tüm yerleşim alanlarında teröristlerin hareket eksenleri ve karargahlarını ateş kontrolüne almış oldu.

  Askeri bir kaynak tepenin stratejik önemine dikkat çekerken, Hare ve Mel Tepelerinin Suriye ordu birliklerinin kontrolüne geçmeleriyle bölgede Nusra Cephesi ve çatısı altındaki terör örgütlere karşı operasyonların seyrinin olumlu değişeceğini kaydetti.

  ****************************************************************************************************
 • Kabile ve Aşiretlerin Önde Gelenleri Suriye Ordusu ile Omuz Omuza Olduklarını Vurguladı

  https://www.islamidavet.com/kabile-ve-asiretlerin-onde-gelenleri-suriye-ordusu-ile-omuz-omuza-olduklarini-vurguladi/

  Suriye aşiret ve kabile şeyhleri ve önde gelenleri Hama’da düzenledikleri forumda, Suriye ve halkını teröre karşı savunan ordu birliklerimize mutlak desteklerini vurguladı.

  Hama kırsalının doğusu um Cirn Beldesinde düzenlenen Suriyeli Aşiret ve Kabileler Forumu katılımcıları; yıllardır ulusal duyarlılık, sorumluluk ve kahramanlığını kanıtlayan Suriye ordu birliklerinin vatan topraklarının her yerini terör ve destekçilerinden kurtarmada bulunduğu tüm operasyon ve adımlara tam desteklerinin altını çizdi.

  Suriye’nin tüm illerinden gelen aşiret ve kabilelerin önde gelenleri; Suriye’nin her karış toprağının terör ve yabancı güçlerden temizlenmesinde suriye ordu birlikleri ile omuz omuza çaba harcayacaklarını, bu bağlamda gerekli her fedakarlık ve çabada bulunmaya hazır olduklarını vurguladı.

  ****************************************************************************************************
 • Suriye Ordusu Ve Müttefikleri İsrail Sınırına Doğru İlerliyor. Siyonist Rejim Alarma Geçti

  https://www.islamidavet.com/suriye-ordusu-ve-muttefikleri-israil-sinirina-dogru-ilerliyor-siyonist-rejim-alarma-gecti/

  Suriye ordusu ve müttefikleri, Ürdün sınırındaki Dera ilinin büyük bölümünü ele geçirdikten sonra İsrail sınır hattına doğru ilerleyişini sürdürüyor.

  Dera’nın batısından Kuneytra’ya giden hattaki 3 belde dün yoğun çatışmaların ardından suriye ordusunun eline geçti.

  ****************************************************************************************************
Yukarı Çık