İslami Davet

 • Suriye’nin Direnişçi Lideri Beşşar Esad: Teröristler, Suriye’nin bağımsızlığına darbe vuramadı

  https://www.islamidavet.com/suriyenin-direnisci-lideri-bessar-esad-teroristler-suriyenin-bagimsizligina-darbe-vuramadi/

  Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, teröristlerin Suriye’nin bağımsızlığına darbe vurma girişiminin başarısızlıkla sonuçladığını belirtti.

  Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Şam’da Arap Tarım Mühendisleri Birliği üyeleriyle yaptığı görüşmede, tarım sektöründe kendi kendine yeterliliğin terörizme karşı savaşta direnme etkenlerinden biri olduğunu ifade ederek, gıda güvenliğinin Suriye’nin bağımsızlığa ulaşmasında temel ilkelerden biri olduğunu kaydetti.

  Sendikalar ve birliklerin hükümet ile halk arasındaki aracı olarak siyasi ve profesyonel rolüne işaret eden Esad, onların toplumsal rolünün öneminin altını çizdi.

  Öte yandan, BM Genel Kurulu’na bağlı 3. Komite 49. toplantısının 73. oturumunda konuşan Caferi, Suriye’nin İnsan Hakları Konseyi’nin kurulmasına etkin bir şekilde katıldığını, şimdi ise bir dizi ülkeyi hedef almak için insan hakları mekanizmalarının kullanılmasını reddetmekte kararlı olduğunu vurguladı.

  Suriye’nin BM Daimi Temsilcisi Beşşar Caferi, Suriye Arap Cumhuriyeti’nin, Suriye Anayasası ve BM Misakı ve uluslararası hukuk uyarınca tüm Suriyelilerin insan haklarını ve temel özgürlüklerini güçlendirmeye ve korumaya yönelik taahhüdünü pekiştirme ve korumaya olan bağlılığını bir kez daha yineledi.

  Caferi, çalıştıranları tarafından Suriye’ye karşı karar tasarısı sunmakla mükellef kılınan Suudi Arabistan’ın misak ve uluslararası kanun ilkelerine yönelik en ufak kriterden yoksun olması itibariyle insan hakları hakkında konuşacak en son ülke olduğuna dikkat çekti.

  ****************************************************************************************************
 • Facebook sayfamız siyonistler ve uşaklarınca kapatıldı

  https://www.islamidavet.com/facebook-sayfamiz-siyonistler-ve-usaklarinca-kapatildi/

  Gazze direnişinin attığı füzelerle perişan olan siyonistseverler, Küfrü Titreten Hizbullahlar Var marşının berrak mesajının, gelecekleriyle ilgili verdiği derin acıya daha fazla dayanamayarak sayfamızı susturup intikam almak istiyorlar. İsrail’de bile direniş marşları dinlenebilirken, ülkemizdeki Suriye’ye özgürlük(!) götürmek isteyen siyonistler, füzelerin acılarını bir nebze unutarak rahatlamak istiyorlar.

  Ama nafile, şimdi bizim sûrur dönemimiz! Siyonistlerin ise hüzün ve kahr dönemi ve muhakkak ki Hizbullah galip gelecektir. Ve yine muhakkak ki hizbuşşeytanda hüsrana uğrayacaktır, İlahi va’ad gereği…

  Gün boyunca kapalı kalan facebook sayfamız yaptığımız itirazlar sonucu yeniden yayına açılmıştır.

  Siyonistleri ve uşaklarını rahatsız ettiğimiz için Elhamdülillah diyoruz.

  ****************************************************************************************************
 • İran Cuma Namazı Hatibi Ayetullah Kaşani: Dünyada en kötü imaja sahip olan ülke ABD

  https://www.islamidavet.com/iran-cuma-namazi-hatibi-ayetullah-kasani-dunyada-en-kotu-imaja-sahip-olan-ulke-abd/

  Tahran Cuma Namazı hutpelerinde konuşan Ayetullah İmami Kaşani, “Gerçi ABD rejimi her daim bize karşı düşmanlık beslemiştir fakat bu ülkenin başkanları hiçbir zaman şimdiki başkan kadar çirkin bir yüze sahip değillerdi. Al Suud ile Siyonistlerin yaptığı cinayetlerin kaynağı nedir? ABD ile onlara destek veren kimseler günümüzde dünyada en kötü imaja sahip olan ülkelerdir.” ifadelerinde bulundu.

  ABD Başkanı’nın BM Genel Kurulu’nda alay konusu olduğuna da değinen Tahran Cuma Namazı geçici Hatibi sözlerini şöyle sürdürdü: İslam Cumhuriyeti halihazırda dünyada büyük bir onura sahiptir ve tüm dünya bizi dürüstlük, doğruluk ve erdemliğe sahip bir halk olarak tanımlıyor.

  Ayetullah İmami Kaşanı son olarak, “İran gibi bir ülkeye hakim ekonomide çıkarcı girişimlere hiçbir yer yok. Bu konuda ihanet, çıkarcı davranışlar ile spekülasyon yapılmasına izin verilmemeli ve ihtiyaç duyulan ürünler zamanında halk arasında dağıtılarak her çeşit zam olasılığı engellenmelidir.” diye konuştu.

  ****************************************************************************************************
 • Siyonist İsrail Rejimi 3 Gazetecinin Batı Şeria’ya Girişini Engelledi

  https://www.islamidavet.com/siyonist-israil-rejimi-3-gazetecinin-bati-seriaya-girisini-engelledi/

  İsrail yönetimi, 2’si Tunuslu biri Faslı 3 Arap gazetecinin Batı Şeria’ya girişini engelledi.

  Filistinli Gazeteciler Sendikası Genel Sekreterliği Üyesi Ömer Nezzal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail yönetiminin, pazar günü yapılacak konferansa katılmak için gelen 3 Arap gazeteciye Batı Şeria’ya giriş izni vermediğini söyledi.

  Yasa dışı diye nitelendirdiği uygulamayı kınayan Nezzal, İsrail’in, Batı Şeria’ya girişine izin vermediği gazetecilerin, Uluslararası Gazeteciler Federasyonu İcra Komitesi Üyesi ve Tunuslu Gazeteciler Sendikası Başkanı Naci el-Beğuri, Arap Gazeteciler Genel Birliği Temsilcisi Faslı gazeteci Abdullah el-Bekkali ve Arap Gazeteciler Birliği Danışmanı Tunuslu Gazeteci El-haşimi Nuvayri olduğunu ifade etti.

  Filistinli Gazeteciler Sendikası, pazar günü Batı Şeria’da Arap ve uluslararası katılımla “Ateş Altındaki Gazeteciler” başlıklı uluslararası bir konferans düzenleyecek.

  ****************************************************************************************************
 • General Selami: İranlıların yemek artıkları 50 milyon Amerikalı açı doyurur

  https://www.islamidavet.com/general-selami-iranlilarin-yemek-artiklari-50-milyon-amerikali-aci-doyurur/

  İran Sipahiler Ordusu İkinci Komutanı General Hüseyin Selami, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun İran milleti hakkında yaptığı edepsizce açıklamasına tepki gösterdi.

  General Selami, “Eğer İran milleti her gün çöpe attığı yemek artıklarını toplarsa, topladığı bu yiyeceklerle Amerikalı 50 milyon aç insanı doyurabilecek bir milletdir” ifadesini kullandı.

  General Selami bu tepkiyi Pompeo’nun İran milletini aç bırakma tehdidine gösterdi.

  ****************************************************************************************************
Yukarı Çık