FilistinHaberlerOrtadoğu

Saadat, Ulusal Konsey’in Mevcut Haliyle Toplantıya Çağrılmasını Eleştirdi ​

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) Genel Sekreteri Ahmed Saadat, “Yüzyılın Anlaşması”na karşı koymanın bölünmüşlük halinin sona erdirilmesini ve Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) çerçevesinde milli birliğin yeniden sağlanmasını gerektirdiğini söyledi.

Saadat, yazdığı makalede FKÖ’nün korunması konusunda Filistinliler arasında görüş birliği olduğuna dikkat çekerek, herhangi bir grubun veya dar bir çevrenin Filistin halkının siyasi ve sosyal güçlerinin katılımı olmadan Ulusal Konseyi tek başına toplantıya çağırmasının bahanesi olamayacağını ifade etti.

Ulusal Konsey’in mevcut haliyle toplanmasının uzlaşının gereklerinden kaçmak olduğunu belirten Saadat, FKÖ Yürütme Kurulu’nun Ulusal Konsey’i toplantıya çağırmasının milli icmaya aykırı olduğunu kaydetti.

Saadat, Ulusal Konsey’in mevcut haliyle toplanmasının hayati konularda milli icmadan uzak bir şekilde tek başına karar vermede ısrar anlamına geldiğine işaret etti.

Ulusal Konsey’in toplantıya çağrışmasının FKÖ anayasasına aykırı olduğunu belirten Saadat, bu adımın ayrıca uzlaşı anlaşmalarının da ihlali anlamına geldiğini bilirdi.

Saadat, Ulusal Konsey’in mevcut yapısıyla toplanmasının Filistin halkının geniş bir kesiminin taleplerine sırt dönmek anlamına geleceği ve bölünmeyi daha da büyüteceği uyarısında bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Ocak 2022 (22) içerik yüklenmiştir.