FilistinHaberlerOrtadoğu

Şabak Eski Başkanı ve Onlarca Yerleşimci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi ​

Yahudi yerleşimcilerden oluşan gruplar bu sabah (4 Mart Pazar) işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Filistin tv muhabiri, 49 Yahudi yerleşimcinin küçük gruplar halinde El-Mağaribe Kapısı’ndan Mescid-i Aksa’ya girdiğini ve işgal polisinin Mescid-i Aksa’nın kapılarında yoğun güvenlik önlemleri aldığını söyledi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri ayrıca işgal rejimi iç istihbarat teşkilatı “Şabak” eski başkanı Ami Ayalon’un 32 Yahudi öğrenciyle birlikte Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini ve öğrencilere İsrail için sözde heykelin önemini anlattığını bildirdi.

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa’ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.