FilistinHaberlerOrtadoğu

Şehit ve Esirlere Vefa Cuması’nın Sabahında İşgal Güçleri Bir Kişiyi Yaraladı ​

Şehit ve Esirler Cuması’nın sabahında işgal güçlerinin ateş açması sonucu Han Yunus şehrinin Huzaa beldesinin doğusunda bir genç yaralanırken, işgal uçakları da yürüyüş öncesinde dönüş yürüyüşlerinin yapıldığı eylem çadırları üzerine tahrik ve tehdit içerikli bildiriler attılar.

Han Yunus’taki Filistin tv muhabirinin verdiği bilgiye göre, bugün (20 Nisan Cuma) sabah erken saatlerde Han Yunus şehrinin doğusunda yer alan Huzaa beldesinde dönüş çadırında bulunan bir grup gence işgal güçlerinin ateş açması sonucu bir kişi yaralandı.

Filistin tv muhabiri verdiği bilgide, işgal güçlerinin saldırılarına rağmen gençlerin Cuma namazından sonra yapacakları eyleme hazırlık için çok sayıda araç lastiğini bölgeye taşımayı başardıklarını söyledi.

Diğer taraftan Siyonist işgal uçakları, Gazze’nin sınır bölgesinde kurulan eylem çadırlarına tehdit ve tahrik mesajları içeren bildiriler atarak yürüyüşlerin Hamas’ın talimatıyla yapıldığını iddia ettiler.

İşgal güçleri sınırda ihlaller yaparken, Dönüş Yürüyüşü ve Kuşatmayı Kırmak İçin Ulusal Heyet’in ilan ettiği Şehit ve Esirler Cuması için hazırlıklar sürüyor.

İşgal güçlerinin sınıra çektikleri dikenli tellere sadece 700 metre mesafede kurulan çadırları dün elli metre daha ileri taşıyan aktivistlerin 15 Mayıs’ta sınırın sıfır noktasında olmak için aşamalı olarak sınıra yaklaşacakları ifade edildi.

Filistinlilerin Toprak Günü olarak andıkları 30 Mart’ta başlayan Büyük Dönü Yürüyüşü bugün Şehit ve Esirlere Vefa sloganıyla devam ederken, yürüyüş etkinliklerinin başladığı tarihten beri işgal güçlerinin ateş açması sonucu 35 kişi şehit oldu, 4200’den fazla kişi de yaralandı.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Mayıs 2022 (6) içerik yüklenmiştir.