İslami Davet

Siyonist başbakanın kışkırtıcı girişimi

26 Ekim 2017 14:27

Siyonist rejim başbakanı Benyamin Netanyahu, dün kışkırtıcı bir girişimde bulunarak İsrail meclisi Knesset’dan bir üye ile birlikte Müslümanların ilk kıblesi Mescidi Aksa’ya girdi.

Benyamin Netanyahu, parlamento üyesi Yahuda Gelik ile birlikte Mescidi Aksa’ya saldırıları, müslümanların tepkisi ile karşılaştı.

Siyonist rejim başbakanı bizzat bu ayın başlarında siyasi şahsiyetler ve meclis üyelerinin Mescidi Aksa camisinde girişini yasaklayan 2015 yılı kararı feshetti.

Siyonist yerleşkeciler neredeyse her gün Aksa camisine saygısızlıkta bulunarak bu kutsal mekana saldırıyor ve siyonist rejim de resmen bu kışkırtıcı girişimleri destekliyor. Bu kutsal mekan, Beytulmukaddes’in islami ve hıristiyan kimliğini yok ederek, siyonist sembollerle donatılmak için adeta kullanılıyor.

Bu arada haber kaynakları siyonist askerlerin Batı yaka ve Beytulmukaddes’te Filistinlilerin mahallelerine saldırarak 16 Filistinliyi tutukladığını belirttiler.

Filistinli esirler ve gaziler kurumu, siyonist hapishanelerinde bulunan Filistinli esir sayısını 6 bin 500 olarak açıkladı.

Siyonist başbakanın kışkırtıcı girişimi Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık