FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist Gaspçıların Batı Yaka’daki Saldırıları Devam Ediyor

Filistin halkına karşı saldırılarına devam eden gaspçı Yahudi yerleşimciler bugün Batı Yaka’nın El-Halil şehriyle, El-Buveyre ve El-Letvane bölgelerinde yeni vahşetler sergilediler.

Batı Yaka’dan bazı yetkililer Filistin Enformasyon Merkezi’ne yaptıkları açıklamada, Batı Yaka’nın Yata şehrinin doğusunda bulunan El-Letvane bölgesine giren Siyonist gaspçıların onlarca meyve ağacını telef ettiklerini söylediler.

Yetkililer devamla, ağaçlara zarar veren gaspçıların bölgedeki bazı tarım arazilerini de gasp ettiklerini ifade ettiler.

Diğer taraftan El-Halil şehrinin doğusunda bulunan El-Buveyre bölgesinin girişinde pusu kuran bir grup gaspçının Filistinlilere saldırması neticesinde yaralanan bir kişinin hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Nablus’taki Balata mülteci kampını basan başka bir grup gaspçı yerleşimcinin ise Filistinlilerle çatıştıkları ve kendilerine direnmek isteyenlere karşı silah kullandıkları ifade edildi.

Siyonist gaspçıların barbarlıkları sonucu olayların daha da büyümesini istemeyen işgal güçleri gaspçıları bölgeden uzaklaştırarak kendileri de çekildiler.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.