FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist İsrail Güçleri Mescid-i Aksa Bekçisine 15 Gün Uzaklaştırma Cezası Verdi ​

İşgal güçleri Mescid-i Aksa bekçilerinden birini bu sabah (21 Mart Çarşamba) emirlerine karşı geldiği gerekçesiyle Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırdı.

Quds Press Haber Ajansı’nın edindiği bilgiye göre, işgal polisi bu sabah Mescid-i Aksa imamlarından İhab Ebu Gazale’yi görevini yaptığı sırada gözaltına aldı ve Kudüs’ün Eski Belde semtindeki bir polis merkezine götürdü.

İşgal polisinin Ebu Gazale’yi emirlerine boyun eğmemek ve Yahudi yerleşimcilerden uzaklaşmamakla suçladığı, Filistinli bekçiye 15 gün Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezası verdiği belirtildi.

Quds Press Haber Ajansı, işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında bu sabah Mescid-i Aksa’ya 46 Yahudi yerleşimcinin baskın düzenlediğini bildirdi.

İşgal güçlerinin Yahudi yerleşimcilere El-Mağaribe Kapısı’ndan girdikleri andan Es-Silsile Kapısı’ndan çıktıkları ana kadar eşlik ettiği kaydedildi.

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde gruplar halinde Mescid-i Aksa’ya giren Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

Başa dön tuşu
Kapalı