İslami Davet

Siyonist İsrail güçleri üniversiteyi basıp 1 kişiyi gözaltına aldı

8 Mart 2018 13:37

İşgalci İsrail güçleri, Filistin’de uyguladığı şiddeti sürdürüyor. İşgalci İsrail güçlerinin hedefinde bu kez kadınlar ve üniversite öğrencileri vardı.

İsrail askerleri, Dünya Kadınlar Günü öncesi Kalendiya askeri kontrol noktası yakınlarında gösteri düzenleyen Filistinli kadınlara sert müdahalede bulundu.

Askerler, kadınlara göz yaşartıcı gaz ve ses bombasıyla müdahale etti.

Gazdan etkilenen onlarca göstericiyi, olay yerindeki yardım ekipleri tedavi etti.

Üniversiteyi basıp 1 kişiyi gözaltına aldılar

İşgalci İsrail güçlerinin hedefinde üniversite öğrencileri de vardı.

Sivil giyinen İsrail polisleri, Ramallah kenti yakınlarındaki Birzeit Üniversitesi’ne girerek öğrencilere saldırdı.

İsrail polisi, Öğrenci Konseyi’nin Başkanı Ömer Kisvani’yi gözaltına aldı.

Üniversite, eğitim saatinde sırt çantalarında silah olan kişilerin Öğrenci Konseyi binası önünde öğrencilere saldırdığı açıklamasını yaptı.

“Evlatlarımız şu an çok büyük bir tehlike içinde”

Kudüs’ün kuzeyindeki Birzeit Üniversitesi Rektörü Abdullatif Ebu Hacle, İsrail güçlerinin üniversitenin kampüsüne baskın düzenlemesinin, öğrencilere ciddi bir tehdit olduğunu belirtti.

Ebu Hacle açıklamasında, yaşananların uluslararası örfün açıkça çiğnenmesi anlamına geldiğini ve İsrail’in kırmızı çizgileri olmadığını gösterdiğini ifade etti.

Rektör Ebu Hacle, “Üniversiteye düzenlenen baskın, eğitime yönelik görülmemiş bir tehlikedir. Evlatlarımız şu an çok büyük bir tehlike içindedir. Bu olay onların korku içinde yaşamasına neden olacak” ifadelerini kullandı.

Yukarı Çık