FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist Kadima Partisi Lideri Livni’nin Evi Önünde Büyük Bir Patlama Oldu

Siyonist işgal radyosu bugün öğleden sonra verdiği haberde, Siyonist ana muhalefet lideri ve eski Dışişleri Bakanı Tzipi Livni’nin 1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarındaki Tel Aviv şehrinde bulunan evi önünde şiddetli bir patlama meydana geldiğini duyurdu.

İşgal radyosu verdiği haberin devamında, patlamada can kaybı olmadığını belirterek, patlamanın neden kaynaklandığının da henüz belirlenemediğini ifade etti.

İşgal radyosu devamla, patlamanın ardından işgal polisinin yanında İç İstihbarat Teşkilatı (Şabak)’a bağlı özel birliklerle Livni’nin özel korumalarının bölgeyi çembere alıp, etrafı didik didik aradıklarını ifade etti.

Kadima Partisi Genel Başkanı Tzipi Livni, işgal ordusunun Ocak 2008-Aralık 2009 tarihlerinde Gazze’ye yönelik başlattığı vahşi savaşta Dışişleri Bakanlığı koltuğunda oturuyordu. Dört yüzden fazla çocuğun hayatını kaybettiği savaşta insanlık suçu işlemekle suçlanan Livni, insan hakları örgütleri tarafından birçok ülkede hakkında dava açılmış cani bir Siyonist liderdir.

Bir hafta önce işgal altındaki Kudüs şehrinde meydana gelen patlamada bir kişi hayatını kaybetmiş elliden fazla kişi de yaralanmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.