FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist Yerleşimciler El-Halil’de Filistinlilere Ait Evlere Baskın Düzenledi ​

Yahudi yerleşimcilerden bir grup dün akşam (26 Mart Pazartesi) El-Halil’in Eski Belde semtinde birkaç eve baskın düzenledi.

Filistin tv muhabirinin edindiği bilgiye göre, Yahudi yerleşimciler yatsı namazından sonra İbrahim El-Halil Camii yakınlarında bulunan Ez-Za’teri ailesine ait eve işgal polisi himayesinde baskın düzenledi.

Ev halkının evde ikamet ediyor olmasına rağmen Yahudi yerleşimcilerin baskın sırasında yanlarında sünger yataklar getirdikleri ifade edildi.

Yahudi yerleşimcilerin ayrıca Ebu’r-Riş köşesi yakınlarındaki Ebu Receb Et-Temimi ailesine ait eve baskın düzenlediği ve ailenin daha önce işgal mahkemesinin kararıyla evinden çıkarıldığı kaydedildi.

İnsan hakları aktivisti Raid Ebu İrmile, Filistin Enformasyon Merkezi muhabirine yaptığı açıklamada, işgalcilerin Ez-Za’teri ve Ebu Receb ailelerine ait evlere baskın düzenlemelerinin ardından işgal ordusunun gazetecilerin bölgeye yaklaşmasına ve görüntü almasına engel olduklarını söyledi.

Ebu İrmile, Yahudi yerleşimcilerden bir başka grubun El-Kasravi Et-Temimi ailesine ait üçüncü bir eve baskın düzenlediğini bildirdi.

Filistinli aktivist, yaşananların El-Halil’in Eski Belde semtinde kalan Filistinlilerin de kovulması için yeni bir operasyon olduğunu belirtti

Başa dön tuşu
Bugün 24 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.