FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist Yerleşimciler Filistinlilere Ait Araçların Lastiklerini Tahrip Etti ​

Siyonist yerleşimciler bu sabah (28 Haziran Perşembe) erken saatlerde Nablus kentinin güneyindeki Urif beldesinde Filistinlilere ait otomobillerin lastiklerini patlattı ve duvarlara ırkçı sloganlar yazdı.

Batı Yaka’nın kuzeyindeki Yahudi yerleşimi faaliyetlerini takipten sorumlu Gassan Dağlas, Filistin Enformasyon Merkezi muhabirine yaptığı açıklamada, Nablus’un güneyindeki köylerin arazileri üzerinde kurulu Yitzhar Yahudi Yerleşkesi’nden gelen yerleşimcilerin Urif beldesinin kuzeyine sızdığını söyledi.

Yahudi yerleşimcilerin Urif beldesinde birçok aracın lastiklerini tahrip ettiği ve araçlardan ikisinin belde sakinlerinden Galib Rıdvan Ahmed Amir ve oğlu Mahmud’a ait olduğu belirtildi.

Yahudi yerleşimcilerin Urif beldesinde Filistinlilerin evlerinin ve iş yerlerinin duvarlarına ırkçı sloganlar yazdıkları kaydedildi.

İşgal güçleri himayesinde Batı Yaka’da terör estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor.

Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman işgal güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2022 (30) içerik yüklenmiştir.