FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist Yerleşimcilerin Darp Ettiği Filistinli İki Kardeş Yaralandı ​

Beytlahim’in batısındaki Husan köyünde bugün (30 Mayıs Çarşamba) Yahudi yerleşimcilerin saldırısına uğrayan iki kardeşin darp sonucu yaralandıkları ve vücutlarında bereler oluştuğu bildirildi.

Beytlahim’in güneyindeki El-Hıdır beldesinde bulunan Yahudi Yerleşimiyle ve Irkçı Ayrım Duvarıyla Mücadele Koordinatörü Ahmed Salah, El-Hıdır beldesine bağlı Aynu’l-Kıssis bölgesinde kurulu Yahudi yerleşkesi sakini bir grup yerleşimcinin 52 yaşındaki Mahmud Ahmed Sebatin ile 49 yaşındaki kardeşi İbrahim Ahmed Sebatin’i darp ettiğini söyledi.

Salah, Yahudi yerleşimcilerin Filistinli kardeşlere tarım arazilerinde çalışırlarken saldırdıklarını ve her ikisini de ölesiye dövdüklerini ifade etti.

Filistin resmi haber ajansı Wafa’ya konuşan Salah, Yahudi yerleşimcilerin Filistinli kardeşlerin kendi arazilerinde çalışmalarını engellemek istediklerini, onlardan Yahudi yerleşkesindeki güvenlik yetkilisinden izin almalarını talep ettiklerini, Mahmud ve İbrahim kardeşlerin bu talebi reddetmeleri üzerine ikisini de darp ettiklerini belirtti.

Salah, “Bu barbarca saldırı daha önce başkalarına da yapıldı” diyerek, Yahudi yerleşimcilerin bölge sakinlerini göçe zorlayarak arazilerine el koymak istediklerini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.