FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonistler Tana’da Filistinlilere ait su tanklarını gasp etti

Bugün sabah erken saatlerden Batı Yaka’nın Nablus şehrine bağlı Tana köyünü basan işgal güçlerinin, Filistinli vatandaşlara ait bütün su tanklarını topladığı belirtildi.

Görgü şahitleri, Siyonist işgal ordusuna bağlı birkaç askeri araçla yük aracının bugün sabah erken saatlerde Tana köyüne geldiklerini ve bölgede su bulunmadığında Filistin halkının su ihtiyacını karşılamak için kullandığı yirmi kadar su tankını gasp ettiklerini dile getirdi.

Siyonist işgal güçleri bu bölgeye karşı sürekli saldırılar düzenliyor ve bölge halkına karşı terör estiriyor. İşgalcilerin bölgedeki evleri ve kurulan çadırları altıncı kez yıktıkları düşünülürse yöre halkının nasıl bir baskı altında olduğu anlaşılacaktır.

Siyonist işgal rejimi Tana bölgesini Filistinlilerden tamamıyla temizlemek için burada yaşayan halkın hayat dayanaklarını bir bir yok etmeye çalışıyor. Bazen evlerini yıkıyor, bazen topraklarını gasp ediyor, bazen tarım arazilerini ve hayvanlarını telef ediyor ve şimdi de hayatın olmazsa olmaz dayanaklarından sularını bile ellerinden almaya çalışıyor

Başa dön tuşu
Bugün 28 Eylül 2022 (1) içerik yüklenmiştir.