FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonistler Yerleşimciler Filistinlilere Ait Zeytin Bahçelerini Ateşe Verdi ​

Filistin halkına zarar vermek için her yolu deneyen Yahudi yerleşimciler bugün (29 Haziran Cuma) öğleden sonra Batı Yaka’nın kuzeyinde yer alan Nablus şehrinin doğusundaki Beyt Furik beldesinde Filistinlilere ait zeytinlikleri ateşe verdiler.

Yerel kaynakların verdiği bilgiye göre, işgal güçlerinin himayesinde hareket eden bir grup Yahudi yerleşimci Beyt Furik’te Filistinlilere ait zeytinliklere saldırarak ateşe verdi.

Nablus toprakları üzerinde inşa edilen Itamar yerleşkesine yakın bölgeyi ateşe veren yerleşimciler daha sonra bölgeden ayrıldılar.

Kaynaklar üç ayrı noktada çıkarılan yangının hızla yayılıp onlarca ağacı kül ettiğini, belde halkıyla çevredeki köylülerin yangını söndürmek için seferber olduğunu, bölgeye gelen itfaiye ekiplerinin yangını kontrol altına aldıklarını ifade ettiler.

Hiçbir değer, hukuk, güç ve kanun tanımayan Yahudi yerleşimciler her fırsatta işgal altındaki Filistin topraklarının asıl sahipleri olan Filistinlilere saldırıyor; ev, araç ve camilerini kundaklıyor; tarım arazilerini telef ediyorlar.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Ekim 2022 (21) içerik yüklenmiştir.