FilistinHaberlerOrtadoğu

The New Yorker: Yüzyılın Anlaşması Körfez’le Filistin’in Arasını Açmayı Hedefliyor ​

Amerikan The New Yorker dergisi, “Ortadoğu barışı” konusundaki tavırların belirlenmesi için ABD Başkanı Donald Trump ve işgal rejimi başbakanı Binyamin Netanyahu’nun tam bir koordine içinde çalıştıklarını bildirdi.

Dergi, Trump ve Netanyahu’nun amacının Filistinlilerin reddedeceği ve Körfez ülkelerinin kabul edeceği bir plan yapmak olduğunu belirtti.

The New Yorker, planın hedefinin Körfez ülkeleriyle Filistinliler arasına kin ve düşmanlık ekerek, Körfez ülkelerinin İsrail’e yaklaşmasını sağlamak olduğunu yazdı.

Dergi, Birleşik Arap Emirlikleri’nden bir yetkiliyle İsrailli bir liderin 2015 yılında Kıbrıs’ta bir araya gelerek bu anlayışın tesisi ve ortak tavırların belirlenmesi için yapılması gerekenleri görüştüklerini ifade etti.

İşgal rejimi televizyonu 10’uncu kanalı da daha önce yayınladığı bir haberde, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman’ın New York’ta Yahudi örgütleri başkanlarıyla görüştüğünü açıklamıştı.

İşgal televizyonunun haberinde Muhammed Bin Selman’ın “Filistinlilerin kendilerine sunulana razı olmalarının vakti geldi” dediği belirtilmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.