İslami Davet

Tuğamiral Seyyari: Küresel temasların artması İranofobi projesini boşa çıkartıyor

25 Ekim 2017 12:31

İran Ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanı Tuğamiral Seyyari, gerçekleştirdiği İtalya temaslarını değerlendirdi.

İtalya’nın Venedik kentinde düzenlenen 11. Bölgesel Denizcilik Konferansı’nın ilk panelinde konuşma yaptığını belirten Tuğamiral Seyyari, İran’ın deniz güvenliği ve ticartiyle ilgili küresel bir stratejik konuma sahip olduğuna dikkati çekti.

Tuğamiral Seyyari, “İkılap Rehberi’nin İran Ordusu Deniz Kuvvetlerini stratejik bir güç olarak nitelendirmesi sonrası deniz kuvvetlerimiz uluslararası sulardaki varlığını göstermeye başladı” ifadesini kullandı.

Aden Körfezi ile Babülmendep Boğazı’ndaki deniz korsanı sorununa dair Tuğamiral Seyyari, “Söz konusu konferansta İran’ın bu konuda kayda değer tecrübeye sahip olduğunu ve burada yürütülen terörle mücadele konusunda bazı bilgiler paylaştım” açıklamasını yaptı.

Tuğamiral Seyyari, konferansta farklı ülkelerin İran’ı yürüttüğü deniz terörizmine karşı mücadelesinden dolayı takdir ettiğini kaydederek, ülkeler arası temasların artmasıya birlikte İranofobi projesinin boşa çıkarıtılmasına yol açacağını ifade etti.

Sözü geçen konferansta İran’ın askeri ve savunma gücünün de tanıtıldığını açıklayan Tuğamiral Seyyari, sözlerini şöyle tamamladı: Şu anda dünya İran’ı izole bir ülke değil kendi askeri teçhizatlarını üretebilen ve güvenlik konusunda büyük bir güce sahip olan bir ülke olarak biliyor.

Tuğamiral Seyyari: Küresel temasların artması İranofobi projesini boşa çıkartıyor Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık