İslami Davet

Tümgeneral Caferi: İran savunma ve füze gücünü geliştirmeye devam edecek

31 Ekim 2017 12:50

İran Devrim Muhafızları Genel Komutanı; ABD’nin tüm ekonomik baskı ve yaptırımlarına rağmen, İran’ın füze ve savunma gücünü geliştirmeyi sürdüreceğini belirtti.

Bugün Tahran’da düzenlenen “Terörsüz Bir Dünya Toplantısı”nda konuşan İran Devrim Muhafızları Genel Komutanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi; “Şehitlerin bereketli kanlarıyla İran halkının direnmesi neticesinde zulüm ve istilaya karşı mücadele anlamına gelen Erbain merasiminin mesajı tüm dünyaya yayılmıştır” ifadelerinde bulundu.

İran Devrim Muhafızları Genel Komutanı Tümgeneral Caferi; Erbain’in mesajının zulümle mücadele etmek ve zulmü kabul etmemek olduğunu belirterek, ABD’nin bugün İran halkından biat almak istediğini, ancak Erbain’in ABD’nin bu isteği için büyük bir “hayır” olduğunu ifade etti.

Komutan Caferi; Aşura’nın verdiği en büyük dersin sulta ve zulmü kabul etmemek olduğunu ifade ederek, düşmanların İslam İnkılabı ve İran halkı için yeni planları olduğunu kaydetti.

Müslüman milletlerin çoğunun zalimler ve ABD’nin kuklaları karşısında yegane mutluluk yolunun mücadele ve direniş olduğu kanaatine vardığına dikkat çeken Devrim Muhafızları Genel Komutanı; bunun için derin iman ve inançtan kaynaklanan güçlü irade ve azme ve toplumun savunma araçlarıyla donatılmasına ihtiyaç olduğunu belirtti.

Komutan Caferi sözlerine şöyle devam etti: Biz sulta düzeni karşısında direniş cephesinin merkeziyiz ve başkalarından ziyade bu ilkeye bağlıyız.

Devrim Muhafızları Komutanı, İran halkının füze başta olmak üzere savunma gücünün kıymetini bildiğini ve bunu kendi namusu gibi sahip çıktığını ifade ederek, bugün ABD’nin Katsa denen yaptırımları, İran’ın füze gücü bahanesiyle uygulamaya başlamak istediğini belirtti.

İran’ın ABD’nin defalarca yükümlülüklerini ihlal ettiğini gördüğünü hatırlatan Komutan Caferi; ABD’nin yaptırım ve ekonomik baskısı arttıkça, İran halkının savunma ve füze gücünü arttıracağını ve füzelerinin dikkat ve menzilini yükselteceğini belirtti.

Devrim Muhafızları Komutanı sözlerinin devamında; “İran halkı, büyük ve küçük güçlerin komplolarına eylem meydanında baskın yanıtı verecek. İran halkı büyük işlere imza atmaya hazırdır.” ifadelerini kullandı.

Tümgeneral Caferi; hain Suudi Arabistan ve İsrail başta olmak üzere teröristlerin bir numaralı hamisi olduğunu belirterek, yakında Suriye’de IŞİD’in yok edileceğini vurguladı.

ABD ile müttefiklerinin bölgede uğradıkları art arda hezimetlerine de işaret eden Tümgeneral Caferi, “Lübnan Hizbullah Hareketi İsrail’i küçük düşürerek, onların işgalciliğini durdurup 33 gün zarfında bölgenin en büyük ordusunu yenmedi mi?” şeklinde konuştu.

İran Devrim muhafızları Genel Komutanı ayrıca şöyle dedi: Mazlum Filisitin halkı İran’ın desteğiyle İsrail’i yanilgiye uğratmadı mı? El Kaide ile IŞİD bölgede hezimete uğramadı mı? Suudi ordusunun Yemen halkının karşısında aciz kaldığını görmüyor musunuz? Bölgenin Müslüman halkına karşı aldığınız bunca yenilgiden ne zaman ders çıkaracaksınız?

Tümgeneral Caferi: İran savunma ve füze gücünü geliştirmeye devam edecek Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık