FilistinHaberlerOrtadoğu

Uçurtmalar Gazze Sınırına Yakın Bölgelerde Yeni Yangınlara Yol Açtı ​

Filistinli gençler Gazze Şeridi sınırında barışçıl gösterilerini ve işgale karşı direnişlerini sürdürüyor.

İşgal rejimi medyası bu sabah (5 Haziran Salı) Gazze Şeridi’nden gönderilen yakıcı uçurtmaların sınıra yakın bölgelere düştüğünü ve büyük yangınlara yol açtığını söyledi.

İşgal rejimi medyası, uçurtmaların Nir Am şehrindeki Sapir Fakültesi yakınlarına, Sha’ar Hanegev bölgesine ve Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Netiv Ha’asara’da Yahudi yerleşimcilerin evlerinin yakınlarına düştüğünü bildirdi.

İşgal rejimi televizyonu 7’nci kanalı, Yesh Atid Partisi Genel Başkanı Yair Lapid’in uçurtmaların yol açtığı yangınlarda meydana gelen hasarı görmek için bugün Gazze Şeridi’ne yakın bölgeleri gezeceğini ifade etti.

Lapid’in uçurtmaların zarar vermek ve yangın çıkarmak için kullanılan bir silah olduğunu, öldürmek için tasarlanmış bir silah olduğunu, İsrail’in Hamas’a karşı güçlü bir şekilde duracağını söylediği belirtildi.

İsrailli politikacının ayrıca hükümetin gelecek çatışmayı beklemek yerine ne yapılacağını belirlemesi gerektiğini söylediği aktarıldı.

İsrail İç Güvenlik Bakanı Gilad Erdan da Filistinlilere yönelik suikast politikasına yeniden dönülebileceği, uçurtmaları uçuranların ve Hamas liderlerinin hedef alınabileceğini açıklamıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.