FilistinHaberlerOrtadoğu

Ulusal Konsey’in 145 Üyesi Abbas’tan Toplantıyı Ertelemesini İstedi ​

Filistin Ulusal Konseyi ve Filistin Parlamentosu üyeleriyle bağımsız şahsiyetler dün (28 Nisan Cumartesi) Ramallah’ta düzenledikleri basın toplantısında, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’tan bu ay sonu yapılması planlanan Ulusal Konsey toplantısını ertelemesini istedi.

Toplantının ertelenmesi talebiyle Abbas’a ve Filistinli grupların liderlerine hitaben yazılan dilekçeyi Filistin Ulusal Konseyi üyelerinden 145 kişinin imzaladığı bildirildi.

Dilekçede, mevcut şartlar göz önüne alındığında toplantının öneminin ortaya çıktığı belirtilerek, Filistinlilerin tümünün temsilcileri katılmadan toplantının bir değeri olmayacağı ifade edildi.

Dilekçeye imza atanlar toplantının ertelenmesini ve uzlaşı havasına geri dönülmesini, Filistin liderliğinin uzlaşıyla herkes adına konuşur hale gelmesini istedi.

Dilekçede ayrıca “Yüzyılın Anlaşması” projesini engellemek için Filistin halkının birlik ve bütünlük içinde hareket etmesi gerektiğine dikkat çekildi.

İslami Direniş Hareketi (Hamas), İslami Cihad Hareketi, Filistin Halk Kurtuluş Cephesi ve birçok bağımsız şahsiyet Ramallah’ta yapılması planlanan Filistin Ulusal Konseyi toplantısına katılmayacağını açıkladı.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.