İslami Davet

Video – Bütün dünya bilsin ki, bu peygamberin onu terk etmeyen bir ümmeti vardır

Hizbullah lideri Seyyid Hasan Nasrullah, Hz. Peygamberimizin şahsiyetine yönelik ağır hakaret içeren filme karşı ümmeti ayağa kalkmaya çağırdı.

Hizbullah lideri Seyyid Hasan Nasrallah, yayınlanan filmde Resulüllah (s.a.v)’e yönelik hakaretin çok ileri boyutlarda olduğuna dikkat çekerek “bu çok ciddi ve kabul edilemez bir durum” dedi.

Pazar akşamı El Menar televizyonunda film üzerine bir konuşma yapan Seyyid Nasrullah, “Bugün karşılaştığımız durum çok ciddidir ve daha beteri de bu filmin hala internet sitelerinde yayınlanıyor olmasıdır. Bu durum, 1969 yılında Mescid-i Aksa’nın ateşe verilmesinden de daha ciddidir. Hz. Resulüllah’ın şahsiyetine yönelik bu hakaretler karşısında sessiz kalmak çok tehlikeli bir durumdur. Hz. Resulüllah’ın şahsiyetine yönelik hakaretlere musamaha gösterenler Mescid-i Aksa’yı yıkmak isteyen İsraillilere de yanlış bir mesaj göndermektedirler” dedi

Hz. Resulüllah’a karşı saldırı karşısında Müslümanların sorumluluklarını üslenmesi gerektiğini belirten Seyyid Nasrullah düşmanın İslam ümmetine karşı askeri, politik, fikri, kültürel veya ekonomik saldırıları karşısında iki yolun takip edilmesine dikkat çekti.

“Birinci yol, düşmanın amaçlarını bilip bunları başarısızlığa uğratıp amaçlarını gerçekleştirmesine fırsat vermemek. Düşman Müslümanlarla hristiyanlar arasında bir çatışmanın çıkmasını amaçladığı için böylesi bir çatışmadan kesinlikle kaçınmak. İsrail Müslümanların hristiyanları öldürmesini ve onların kiliselerini yakmasını görmek istiyor” diyen Seyyid Nasrullah, Müslümanların dünya çapında gösterdikleri tepkilerde hristiyanları değil de Amerika ve İsrail’i hedef almasının olumlu bir işaret olduğunu belirtti.

İslam dünyasından Amerikan yönetimine İslam’ın mukaddesatına karşı böylesi saldırıları önlemesi çağrısında bulunduğunu, ancak ABD yönetiminin bu yönde hiçbir şey yapmadığını belirten Seyyid Nasrullah, Müslümanların protesto gösterileri yaptıktan sonra geri evlerine dönmelerine dönmelerinin yeterli olmadığını söyledi.

“Bütün İslam Ümmeti olarak tarihi sorumluluklarımızı üslenmeliyiz. Bugün Hz. Resülüllah’ı savunmak İslam’ın bütün mukaddesatını savunmaktır. Hz. Resulüllah’ı savunmak Kudüs’ü, Mescid-i Aksa’yı savunmaktır. Hz. Resulüllah’ı savunmak bütün peygamberleri ve bütün kitapları savunmaktır” diyen Seyyid Nasrullah, acilen İslam Konferansı’nın toplanmasını istedi.

Seyyid Nasrullah “bu din sizin dininiz, merak ediyorum, niçin çoğunuz niçin güçlü bir tavır koymuyorsunuz. Arap yöneticilerimize şunu söyleyelim; bu sizin sorumluluğunuzdadır” diyerek Arap rejimlerinin tutumunu sert bir şekilde eleştirdi.

Lübnan hükümetine çağrıda bulunan Seyyid Nasrullah, Hz. Peygambere karşı sergilenen bu saldırganlık karşısında Lübnan hükümetinin harekete geçmesini isteyerek “Lübnan Arap Birliği içinde ve BM’nin bir üyesi. Açık protestolarımızla bu filmin yayınlanmasını durdurmalı, bu saldırganlığın arkasında olanları cezalandırmalıyız” dedi.

Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Süleyman’a, Meclis Başkanı Nebih Berri’ye, Başbakan Necip Mikati’ye ve Lübnan’daki tüm siyasi gruplara çağrıda bulunan Seyyid Nasrullah, bu filme karşı küresel bir rol üslenmelerini, Irak hükümetinin de İslam İşbirliği Konferansı’nın bir zirve düzenlemesine ön ayak olmasını istedi.

Hizbullah lideri Seyyid Hasan Nasrullah, başta batı olmak üzere bütün dünya ülkelerine şu kesin uyarıyı yaptı:

“Dünya devletleri Arap ve İslam dünyasındaki çıkarları Arap ve İslam dünyasının mukaddesatına gösterecekleri saygıya bağlıdır.”

Konuşmasını bütün dünya Müslümanlarının dünyanın bütün şehirlerinde caddelere çıkarak büyük protesto gösterileri düzenlemeye çağırarak bütün Lübnanlıları önümüzdeki günlerde Hz. Resulüllah’ın hürmet ve şahsiyetini savunmak için Lübnan’ın her tarafında düzenlenecek olan protesto gösterilerine katılmalarını isteyerek “Lebbeyk Ya resulüllah” sözleriyle bitirdi.

“Bütün dünya bilsin ki, bu peygamberin onu terk etmeyen ve ona hakaret edilmesine asla sessiz kalmayan bir ümmeti vardır.”

Video – Bütün dünya bilsin ki, bu peygamberin onu terk etmeyen bir ümmeti vardır Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık