FilistinHaberlerOrtadoğu

Yahudi Yerleşimciler Nablus’un Güneyinde Onlarca Zeytin Ağacını Söktü ​

Yahudi yerleşimcilerden bir grup dün (31 Ocak Çarşamba) Nablus kentinin güneyindeki Yasuf köyünde onlarca zeytin ağacını söktü.

Batı Yaka’nın kuzeyindeki Yahudi yerleşimi dosyasını takipten sorumlu Gassan Dağlas, Quds Press Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, zeytin ağaçlarına saldırıyı gerçekleştiren yerleşimcilerin Rahalim Yahudi Yerleşkesi’nden geldiklerini bildirdi.

Dağlas, Batı Yaka’nın kuzeyindeki Yahudi yerleşkelerinde fanatik Yahudilerin yaşadığını ve işgal ordusunun himayesinde sürekli Filistinlilere yönelik saldırılar gerçekleştirdiklerini söyledi.

İşgal hükümetinin saldırılar karşısındaki sessizliğinin Yahudi yerleşimcileri cesaretlendirdiğini belirten Dağlas, saldırganların hiçbir şekilde yargılanmadıklarını ve cezalandırılmadıklarını ifade etti.

Dağlas, işgal güçlerinin daima Yahudi yerleşimcilerden yana davrandığını ve Filistinlilerden hiç kimsenin kendini savunmasına izin vermediğini bildirdi.

Siyasi ve askeri yetkililerin kışkırtmalarına dikkat çeken Dağlas, Yahudi yerleşimcilerin saldırılarının daha da artabileceği uyarısında bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.