FilistinHaberlerOrtadoğu

‘Yaralılara Vefa Cuması’na Yoğun Katılım Bekleniyor ​

Gazze halkı, Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün bugünkü ‘Yaralılara Vefa’ cumasına yoğun ve coşkulu bir şekilde katılmaya hazırlanıyor.

Büyük Dönüş Yürüyüşü ve Kuşatmayı Kırma Yüksek Heyeti tarafından yapılan açıklamada “yaralılara vefa ve onların bu konuda ter ve kanlarıyla ortaya koydukları ağır bedele teşekkür etmek için siz halkımızı ‘Yaralılara Vefa Cuması’nda köy, kasaba ve kamplardan çıkıp Gazze’nin doğusundaki dönüş çadırlarında yapılacak faaliyetlere iştirak etmek için geniş bir katılım göstermeye davet ediyoruz” ifadesi kullanıldı.

Gösterilerin ve göstericilerin barışçıl olduğuna bir kez daha dikkat çeken Yüksek Heyet, gösterilerin Filistinlilerin dönüş hakkını koruma, Gazze üzerindeki zalim kuşatmayı kırma, Amerika’nın pazarladığı Yüzyılın Anlaşması’nı ve bununla Filistinlilere alternatif vatan bulma planını reddetme gibi hedeflerini gerçekleştirinceye kadar devam edeceğini kaydetti.

Yüksek Heyet faaliyetlerin ikindinden sonra başlayıp akşam yedi otuzda son bulacağını duyurdu.

30 Mart Toprak Günü’nde Gazze’nin doğu sınırında kurulan 5 eylem çadırında başlayan Büyük Dönüş Yürüyüşü bütün baskı ve katliamlara rağmen devem ediyor.

İşgal güçlerinin vahşi bir şekilde masum ve korumasız sivil halka ateş açmaları sonucu şimdiye kadar 142 kişi şehit olurken, 15 bin kişi de yaralandı.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2022 (30) içerik yüklenmiştir.