İslami Davet

Yusuf, Filistin Yönetimi’ni Uzlaşıyı Bir An Önce Uygulamaya Davet Etti

25 Ekim 2017 10:05

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Şeyh Hasan Yusuf, Filistin Yönetimi’nden uzlaşı anlaşmasını uygulamasını istedi ve uzlaşı girişiminin bu kez de başarısız olmasının yol açabileceği kötü sonuçlar konusunda uyarıda bulundu.

Yusuf, bugün (24 Ekim Salı) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Uzlaşı sadece medyada” diyerek, Gazze Şeridi’ne uygulanan yaptırımlar ile Batı Yaka’da güvenlik birimlerinin baskı ve gözaltılarının devam ettiğine dikkat çekti.

Uzlaşıyı uygulamayı geciktirmenin şüpheleri artıracağını ve güven yokluğunu büyüteceğini ifade eden Yusuf, uzlaşının bu kez de başarılı olmamasının çok ağır sonuçları olduğunu söyledi.

Hareketinin pratikte çok önemli adımlar attığına işaret eden Yusuf, Fetih’in ve Filistin Yönetimi’nin ise buna karşılık Hamas’ın adımlarının olumlu olduğunu söylemekle yetindiklerini belirtti.

Yusuf, Filistin halkının Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’tan ve Fetih Merkez Kurulu’ndan Gazze Şeridi’ne uygulanan yaptırımların derhal kaldırılmasını beklediğini bildirdi.

Hamas lideri, Filistin halkının bölünmüşlük halinin en kısa sürede sona ermesini arzu ettiğini ve buna karşılık Abbas’ın uzlaşıyı uygulamakta gecikmesinin endişe verici olduğunu söyledi.

Yusuf, Filistin Yönetimi’ni Uzlaşıyı Bir An Önce Uygulamaya Davet Etti Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık