FilistinHaberlerOrtadoğu

Yüzlerce Siyonist Yerleşimci Yusuf’un Kabri Bölgesine Baskın Düzenledi ​

Yüzlerce Yahudi yerleşimci bu sabah (5 Nisan Perşembe) erken saatlerde Nablus’un doğu kesimindeki Yusuf’un Kabri bölgesine baskın düzenledi.

Görgü tanıkları, Yahudi yerleşimcileri taşıyan otobüslerin gece yarısından sonra Beyt Furik kontrol noktası önünde toplandığını bildirdi.

Otobüslerin daha sonra Amman Caddesi’nden geçerek Yusuf’un Kabri bölgesine yöneldiği, bu sırada Filistinli gençlerin otobüsleri taşladıkları ve caddede otomobil lastikleri yaktıkları belirtildi.

Bu arada, işgal güçlerinin Yusuf’un Kabri bölgesine bitişik Belata beldesine baskın düzenlediği, Mesud Duveykat ve Macid El-Esmer isimli iki genci gözaltına aldığı kaydedildi.

İşgal güçleriyle Filistinli gençler arasındaki çatışmaların Belata Kampı girişine ve Kudüs Caddesi’ne kadar uzandığı, yoğun bir şekilde ses bombası patlamalarının işitildiği bildirildi.

İşgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde Cenin’de de çeşitli bölgelere baskın düzenleyerek üç kişiyi gözaltına aldığı öğrenildi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, işgal güçleri El-Besatin Mahallesi’nde beş eve baskın düzenledi ve ev sakinlerine kötü muamelede bulundu.

İşgal güçlerinin Kudüs’ün doğusundaki El-İseviyye beldesinde de Emir Kerkeş isimli genci gözaltına aldığı kaydedildi.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Ocak 2022 (31) içerik yüklenmiştir.