FilistinHaberlerOrtadoğu

Zekeriya El-Ağa: Bıçak Kemiğe Dayandı ​

Fetih Hareketi Merkez Kurulu ve Filistin Kurtuluş Örgütü Yürütme Kurulu üyesi Zekeriya El-Ağa, Gazze Şeridi’ndeki memurların maaşlarının ödenmesinin gecikmesinde Filistin Yönetimi’nin ve hükümetin rolü olup olmadığını sordu.

Zekeriya El-Ağa, memur maaşlarının gecikmesi konusunda dün akşam (18 Nisan Çarşamba) sosyal paylaşım sitelerinden Facebook’taki kişisel sayfasında yaptığı ilk açıklamada, güney vilayetlerinde görevli memurların 18 gündür kuzey vilayetlerindeki memurlar gibi maaşlarının ödenmesini beklediğini söyledi.

Fetih Hareketi Merkez Kurulu üyesi, hükümetin konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama yayınlamamasını kınayarak, “Memurlar şu veya bu yetkiliden aynı şeyi duyuyor. Teknik bir sorun olduğunu söylüyorlar” dedi.

Yetkililerin maaşlarını alamayan memurlara anaokulu çocuğu gibi davrandıklarını belirten El-Ağa, “Başbakan nerede? Maliye Bakanı nerede? Çocuklarına götürecek bir lokma ekmek bulamayan memurlar resmi bir açıklamayı dahi hak etmiyorlar mı?” diye sordu.

El-Ağa, sesinin ilgili mercilere ulaşmasını ve Gazze Şeridi’ndeki Filistin Yönetimi memurlarının maaş sorununun bir an önce çözülmesini temenni etti.

Rami El-Hamdallah başkanlığındaki hükümet ilk kez 9 Nisan’da Batı Yaka’daki memurların maaşlarını öderken Gazze Şeridi’ndeki memurların maaşlarını henüz ödemedi.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Mayıs 2022 (16) içerik yüklenmiştir.