İslami Davet

İmam Humeyni

13 Şubat 2017 14:21

"Büyük İran milletinin bir yıldırım gibi Amerika'nın beynine inmiş olmasından daha tatlı ne olabilir? İran milletinin şehinşahlık sisteminin yıkılmasını ve Amerika'nın İran'daki hayat damarlarının kurumasını görmesinden daha tatlı ne olabilir? Aziz halkımızın nifak, milliyetçilik ve sentezcilik köklerini kurutmasından daha tatlı ne olabilir? Ve İnşAllah bunların bütün dünyadaki köklerini kurutarak en büyük mutluluğua da erişecektir." İmam Humeyni(ra)

12 Şubat 2017 10:54

Siz; niye baştan demokrasinin üstüne çizgi çektiniz? Ve buyurdunuz ki ‘İslam Cumhuriyeti!’: ne bir kelime fazla ne bir kelime eksik!: tarzında sorulan soruya İmam Humeyni şöyle cevap vermiştir.“İslam’a demokrasinin ilave edilmesi, zihne İslam’ın muhtevasında özgürlüğün olamadığı düşüncesini getiriyor. Demokrasi İslam’ımızla beraber olsun!.. (Bu olur mu?) İslam her şeydir…”(Sahife-i Nur:9/88) . . .

4 Şubat 2017 14:29

Güçlüler, süper güçler ve onların uşakları şunu iyi bilsinler ki, 'Humeyni'; tek başına bile kalsa, küfür-zulüm ve putperestlikle mücadele yolu olan kendi yolundan asla sapmayacak; bu yola devam edecek ve İslam Dünyası'nın fedaileriyle birlikte, diktatörlerin pençesi altında inim İnim inleyenlerle birlikte, 'Dünya-yiyiclerinin' ve onların zalim uşaklarının rahat bir 'uyku' uyumalarına asla 'izin' vermeyecektir! Aşura Kültürü'nün İmam Humeyni'deki Tecellileri / Sayfa 298 Sahife-i...

Toplam 24 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...1020...Son »
Yukarı Çık