Alimlerden Yazılı DualarAlimlerin DualarıMecmuatul AhzabSalavatlarYazılı DualarYazılı Salavatlar

Abdulkadir Geylani Hazretlerinin Okudukları Salavatı Şerife

Abdulkadir Geylani Hazretlerinin Okudukları Salavatı Şerife

geylani-salavatgeylani-salavat01
Okunuşu:ALLAHümme salli ala MUHAMMEDin seyyidil kevkeyni vessekaleyni vel ferikayni. Ceddil Hasani vel Hüseyni. Mahbubi Rabbil maşrikayni vel mağribeyni. El maksudu vel matlubu bi kabe kavseyni, el mütecelli tettecileynillezi, kale lehü el vahidül ahadu: Ya nure nuri ve ya sırre sırrı ve ya hazaine ma’rifeti, efdeytü mülki aleyke ya MUHAMMEDu min ledünnil arşi ila tahtil ardine küllühüm yetlübüne rizai ve ene etlubu rızake sallALLAHu ala seyyidina MUHAMMEDin ve ala ali MUHAMMEDin vel hamdülillahi Rabbil alemin.

Anlamı:Salatü selam, iki alemin efendisi, bütün kainatın öncüsü, Hasan ve Hüseyin’in dedesi üzerine olsun. Şark ile garbın Rabbının sevgilisi, kabe kavseyn’e çağrılan, tek olan ALLAH’ın tecellisine mazhar olan, yüce ALLAH’ın kendisine: Ey nurumun nuru ve sırrımın sırrı, ey benim bilgi hazinem, mülkümü sana feda ettim, ya MUHAMMED. Arşı aladan yerin altına kadar olanlar benim rızamı ister, ben ise seni isterim, dediği üzerine olsun. ALLAH’ın salat ve selamı Efendimiz MUHAMMED ve O’nun ali üzerine olsun. Alemlerin Rabbi olan ALLAH’a hamdolsun.

Bir Yorum

  1. abdulkadir Geylani Hazretlerinin Okudukları Salavatı Şerife kitabi varmi acaba 05322854080 donerseniz sevinirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu