Arapça - İngilizce Görüntülü DualarEhl-i Beyt'ten DualarEhli-Beyt'e Dua ve TevessülFerec DuasıGörüntülü DualarPeygamberimizden Dualar

Ferec Duası

Ferec Duası

Dua Hakkında: Ferec duası, günde bir kere bile okunması büyük faydalar sağlayan duayı, bir kağıda yazılarak üzerinde taşımakta, insanları musibetlerden korur, büyük faydalar sağlar. Rivayet odur ki:Peygamberimiz (s.a.v.) bu duanın sıkıntılı dönemlerde okunmasını ve taşınmasını tavsiye etmiştir.

Anlamı:

Allah’ım! Zulüm çoğalmıştır ve gizliler açığa çıkmıştır. Kapalı perde kalkmıştır ve ümitler yok olmuştur; yeryüzü daralmış gökyüzü senin rahmetinden mahrum kalmıştır. Ey Allah’ım! Sen varsın ve ancak sen yardım edersin yüce makamına şikâyet ediyoruz. Kolaylık ve zorlukta güvenimiz sensin. Allah’ım peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.a) ve onun pak evladına rahmet et. O emir sahiplerine ki onlara itaati bizler için farz etmiştin ve onların yüksek makamlarını bizlere tanıtmıştın. Onların yüzü suyu hürmetine bize ferahlık ver acil ve yakın; tıpkı göz açıp kapama gibi ya da ondan daha yakın.

Ey Muhammed ey Ali; ey Ali ey Muhammed; bana kâfi geliniz ki bana kâfi gelen sizlersiniz. Bizlere yardım edin bizim yardımcımız sizsiniz. Ey saygı değer ey zamanın sahibi ve imamı. Feryat feryat feryat; sesimi duy sesimi duy sesimi duy; hemen hemen hemen; acil acil acil; ey merhamet edenlerin en merhametlisi. Hz. Muhammed’in ve onun pak evlatlarının yüzü suyu hürmetine onun gelişini çabuklaştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu