Günlük DualarNamaz Duaları ve TesbihatYazılı DualarYazılı Günlük DualarYazılı Namaz Duaları

Her Namazdan Sonra Okunan Dua

اِلَـهِى هٰذِهِ صَلاَتِى صَلَّيْتُهَا لاَ لِحَاجَةٍ مِنْكَ اِلَيْهَا وَلاَ رَغْبَةٍ مِنْكَ فِيهَا اِلاَّ تَعْظِيماً وَطَاعَةً وَ اِجَابَةً لَكَ اِلَى مَا اَمَرْتَنِى بِهِ اِلَـهِى اِنْ كَانَ فِيهَا خَلَلٌ اَوْ نَقْصٌ مِنْ رُكُوعِهَا أوْ سُجُودِهَا فَلاَ تُؤَاخِذْنِى وَتَفَضَّلْ عَلَىَّ بِالْقَبُولِ وَالْغُفْرَانِ

Okunuşu:İlahî hâzihi salâtî selleytuha. Lâ li-hâcetin minke ileyhâ. Ve lâ rağbetin minke fihâ. İllâ ta’zîmen ve tâaten ve icâbeten leke ilâ mâ emer-tenî bih. İlahî in kâne fihâ halelun ev naksun min rukûihâ ev sucûdihâ felâ tuahiznî ve tefezzel aleyye bi’l-kabûli ve’l-ğufran, bi-rahmetike ya erhem’er-râhimîn.

Anlamı:Allah’ım! İşte bu benim namazımdır; bunu senin buna ihtiyacın ve rağbetin var diye kılmadım. Sadece sana tazim, itaat ve bana emrettiğin şeyde sana icabet etmiş olmak için kıldım. Allah’ım! Eğer kıldığım bu namazın rüku ve secdelerinde noksanlık veya halel varsa, ondan dolayı beni hesaba çekme, kabul ve mağfiretinle bana lütuf ve ihsanda bulun. Rahmetinin hakkı için, ey merhametlilerin en merhametlisi!

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu