Arapça - İngilizce Görüntülü DualarGörüntülü DualarGörüntülü Namaz DualarıNamaz Duaları ve Tesbihat

Öğle Namazından Sonra Okunacak Dua

Dua Arapça olup alt yazısı ingilizcedir.

Öğle Namazından Sonra Okunacak Dua

Anlamı:
“Azim ve Halim olan Allah’tan başka ilâh yoktur. Yüce arşın Rabbi olan Kerim Allah’tan başka ilâh yoktur. Tüm övgüler âlemlerin Rabbi olan Allah’a mahsustur.
Allah’ım; senden rahmetine sebep ve mağfiretine azimet (takviye) olan amel ve hasletleri, her hayırdan faydalanmayı ve her günahtan kurtulmayı istiyorum.
Allah’ım; benim için, affetmediğin günah, gidermediğin keder, iyileştirmediğin hastalık, örtmediğin kusur, çoğaltmadığın rızık, güvene çevirmediğin korku ve uzaklaştırmadığın fenalık bırakma. Senin rızana ve be-nim de maslahatıma uygun olan her hacetimi yerine getir, ey merhametlilerin en merhametlisi. Duâmı kabul buyur, ey âlemlerin Rabbi!”

Peşinden on defa şöyle de:
بِاللهِ اعْتَصَمْتُ وَبِاللهِ اَثِقُ وَعَلَى اللهِ اَتَوَكَّلُ.
“Allah’a sığındım, Allah’a güveniyorum ve Allah’a tevekkül ediyo-rum.”
Sonra şöyle de:
اَللّـهُمَّ اِنْ عَظُمَتْ ذُنُوبي فَأَنْتَ اَعْظَمُ وَاِنْ كَبُرَ تَفْريطي فأَنْتَ اَكْبَرُ وَاِنْ دامَ بُخْلي فَأنْتَ اَجْوَدُ.

“Allah’ım; eğer günahlarım büyükse, Sen her şeyden daha büyük-sün -Senin afvın günahlarımdan daha büyüktür-, eğer tefritim (kusurum) çoksa Senin rahmetin daha çoktur ve eğer cimriliğim daimi ise sen daha cömertsin( Senin bahşişin sonsuzdur).

اَللّـهُمَّ اغْفِرْ لي عَظيمَ ذُنُوبي بِعَظيمِ عَفْوِكَ وَكَثيرَ تَفْريطي بِظاهِرِ كَرَمِكَ وَاقْمَعْ بُخْلى بِفَضْلِ جُودِكَ اَللّـهُمَّ ما بِنا مِنْ نِعْمَة فَمِنْكَ لا اِلـٰهَ اِلاّ اَنْتَ اَسْتَغْفِرُكَ وَاَتُوبُ اِلَيْكَ .
“Allah’tan bağışlanma diliyorum; O Allah ki, O’ndan başka ilâh yoktur, diridir, her şeyi ayakta tutandır; Rahman ve Rahimdir, celal ve ik-ram sahibidir. O’ndan, bu aciz, zelil, düşkün, fakir, perişan, miskin, hor-hakir, sana sığınan, kendisi için hiçbir yarar ve zarara sahip olmayan, ölümü, hayatı ve tekrar dirilmesi iradesinin dışında olan şu kulunun tövbesini kabul buyurmanı diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu