Arapça Sesli DualarGünlük DualarSesli DualarSesli Günlük DualarYazılı Günlük Dualar

Salı Gününün Duası

Salı Gününün Duası

Okuyan:Muhammed Said

اَلْحَمْدُ للهِِ وَالْحَمْدُ حَقُّهُ كَما يَسْتَحِقُّهُ حَمْداً كَثيراً وَاَعُوذُ بِهِ مِنْ شَرِّ نَفْسي اِنَّ النَّفْسَ لاََمّارَةٌ بِالسُّوءِ اِلاّ ما رَحِمَ رَبّي وَاَعُوذُ بِهِ مِنْ شَرِّ الشَّيْطانِ الَّذي يَزيدُني ذَنْباً اِلى ذَنْبي وَاَحْتَرِزُ بِهِ مِنْ كُلِّ جَبّارٍ فاجِرٍ وَسُلْطانٍ جائِرٍ وَعَدُوٍّ قاهِرٍ اَللّـهُمَّ اجْعَلْني مِنْ جُنْدِكَ فَاِنَّ جُنْدَكَ هُمُ الْغالِبُونَ وَاجْعَلْني مِنْ حِزْبِكَ فَاِنَّ حِزْبَكَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ وَاجْعَلْني مِنْ اَوْلِيآئِكَ فَاِنَّ أولياءك لا خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلاهُمْ يَحْزَنُونَ اَللّـهُمَّ اَصْلِحْ لي ديني فَاِنَّهُ عِصْمَةُ اَمْري وَاَصْلِحْ لي اخِرَتي فَاِنَّها دارُ مَقَرّي وَاِلَيْها مِنْ مُجاوَرَةِ اللِّئامِ مَفَرّي وَاجْعَلِ الْحَيوةَ زِيادَةً لي في كُلِّ خَيْرٍ وَالْوَفاةَ راحَةً لي مِنْ كُلِّ شَرٍّ اَللّـهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ خاتَمِ النَّبِيّينَ وَ تَمامِ عِدَّةِ الْمُرْسَلينَ وَعَلى آلِهِ الطَّيِّبينَ الطّاهِرينَ وَاَصْحابِهِ الْمُنْتَجَبينَ وَهَبْ لي فِي الثُّلاثاءِ ثَلاثاً لا تَدَعْ لي ذَنْباً اِلاّ غَفَرْتَهُ وَلا غَمّاً اِلاّ اَذْهَبْتَهُ وَلا عَدُوّاً اِلاّ دَفَعْتَهُ بِبِسْمِ اللهِ خَيْرِ الاَْسْماءِ بِسْمِ اللهِ رَبِّ الاَْرْضِ وَالسَّماءِ اَسْتَدْفِعُ كُلَّ مَكْروهٍ اَوَّلُهُ سَخَطُهُ وَاَسْتَجْلِبُ كُلَّ مَحْبُوبٍ اَوَّلُهُ رِضاهُ فَاخْتِمْ لي مِنْكَ بِالْغُفْرانِ يا وَلِيَّ الاِْحْسانِ

Anlamı:

Hamd Allah’a mahsustur. Hamd Allah’ın hakkıdır (O’na layıktır). Nitekim Allah çok hamda lâyıktır. Nefsimin şerrinden O’na sığınıyorum; şüphesiz nefis aşırı şekilde kötülüğü emreder; Rabbimin merhamet buyu-rarak koruduğu hariç. Günahıma günah ekleyen şeytanın şerrinden Allah’a sığınıyorum. Her günahkâr zorbadan, zalim sultandan ve galip düşmandan O’na sığınıyorum.

Allah’ım; beni kendi askerinden kıl; çünkü Senin askerlerin galiptir. Beni kendi partinden kıl; şüphesiz Senin partin zafere erendir. Beni kendi evliyandan et; gerçekten Senin evliyan ve dostların için (dünya ve ahirette) ne bir korku var ve ne de bir keder.

Allah’ım; dinimi ıslah eyle; çünkü o işimi koruyandır. Ahiretimi ıslah eyle; çünkü orası mukim olacağım menzilimdir. Orası benim, kötülerle komşu olmaktan kaçıp sığınacağım yerimdir. Hayatı her hayırlı işte benim için fazlalık mayası kıl. Ölümü benim için kötülükten kurtulma vesilesi kıl. Allah’ım; peygamberlerinin sonuncusu olan ve onların sayısını tamamlayan Muhammed’e ve onun tertemiz Ehl-i Beyt’ine ve seçkin as-habına salavat gönder. Bana, bu Salı gününde üç şey bağışla; affetmemiş bir günah bırakma, (kalbimdeki) tüm hüzün ve kederleri yok et, tüm düşmanları defet.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu