Ehl-i Beyt'ten DualarArapça Türkçe Görüntülü DualarGörüntülü Dualar

Seriul İcabe (Çabuk kabul olan dua) Türkçe Altyazılı

Çabuk Kabul Olan Dua Seriül İcabe Nedir?

Çabuk Kabul Olan DuaDualarımızın kabul olması Allah’ın izniyle gerçekleşebilecek bir olaydır. Ancak bazı dualar dualarımızın kabul olunmasına vesile olabilir Seriül İcabe denen Çabuk Kabul Olan Dua İmam Musa Kazım’dan rivayet edilmiş Ehli Beyt kaynaklı bir duadır.

Çabuk Kabul Olan Dua Tükçe Anlamı

“Allah’ım! Ben senin yanında en sevimli şey olan tevhid konusunda sana itaat ettim ve en gazap edilmiş şey olan küfür konusunda sana karşı isyan etmedim. O halde bu ikisinin arasında tüm yaptıklarımı bağışla; ey kaçışım kendisine olan! Bana korktuğum her şeyden emniyet ve güven ver.

Allah’ım! Benim çok günahlarımı bağışla ve az itaatimi benden kabul buyur. Ey benim yegane hazırlığım, ey benim ümidim ve dayanağım, ey benim sığınağım ve desteğim, ey tek ve ey yegane olan; ey de ki: O Allâh birdir; Allâh Samed’dir (Bütün varlıklar O’na muhtaç, fakat O, hiç bir şeye muhtaç değildir); kendisi doğurmamıştır ve doğrulmamıştır; hiçbir şey O’nun dengi olmamıştır. Kulların arasından seçtiğin kimselerin hürmetine, yaratışında hiç kimseyi kimsenin benzeri kılmamışsın, Muhammed ve Ehl-i Beyt’ine salat et ve benim hakkımda sana layık olanı yap.

Allah’ım! Ben senin yüce tevhidin, Hz. Muhammed’in nuru (parlak yüzü), Hz. Ali’nin yüce makamı, yarattıkların üzerine hüccet kıldığın bütün şeylerin ve senden ancak yine sana gelen bütün kullarından gizlediğin ismin hürmetine, Muhammed ve Ehl-i Beyt’ine salat eyle, benim işimde çıkış ve kurtuluş ver; umduğum ve ummadığım yerden beni rızıklandır; sen istediğine hesapsız rızık verirsin.”

 Bunun gibi Ehli Beyt kaynaklı Meşlul Duası aşağıdaki gibidir.

https://www.islamidavet.com/dualar/meslul-duasi-gunahindan-dolayi-cezalandirilan-gencin-duasi/

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu