2011 Kudüs GünüİranKudüs GünüMahmud Ahmedinecad

Ahmedinecad’ın 2011 Dünya Kudüs Günü Konuşması

ABD ve Avrupa’daki yönetimlere hakaret etmenin serbest olduğunu, ama Siyonist rejimini sorgulamanın büyük suç olduğunu ifade eden İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Holocaust’ın en büyük yalan olduğunu söyledi.

Bugün Tahran’da düzenlenen Dünya Kudüs Günü yürüyüşlerine katılan Cumhurbaşkanı Dr. Mahmud Ahmedinejad, Cuma hutbeleri öncesinde halka hitaben konuşma yaparak, Ortadoğu bölgesinin enerji bölgesi olduğunu ve her kim bu bölgeye hakim olursa o zaman dünyaya hükmetme yolunun onun için açılacağını ifade etti.

Filistin’in durumu hakkında değerlendirme yapan İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, bütün ilahi enbiyalarını ve muvahhidlerini kendine cezbeden Filistin’in Ortadoğu bölgesinin kalbi olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, 20. asrın başlarında Osmanlı devletinin yanlış yönetim şekli, bazı kabilelerinin bencilliği ve önyargıları sayesinde ve tarihi gafletlerden dolayı yüzlerce yıl Filistin topraklarının üzerine egemenlik kurma arzusunda olan sultacıların ve müstekbirlerin durumdan yararlandıklarını belirtti.

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, “Bu gafletten yararlanan müstekbirler başta Filistin olmak üzere bütün bölgemizin üstünde egemenlik sağladılar, sahte Siyonist rejimin tesisi için ön adımlar attılar ve ona sözde hukuki statü kazandırdılar” şeklinde konuşmasına ekledi.

Batının kültürsüzlüğünün ve kapitalizminin yanısıra bütün sıfatlarını içinde taşıyan Siyonist rejiminin simgesinin kölecilik, vahşilik ve sömürgecilik olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Dr. Mahmud Ahmedinejad, bu sahte rejimin her çeşit bahaneyle savaşarak insanları öldürdüğünü ve sürgün ettiğini belirtti.

Konuşmasının devamında İran’ın nükleer meselesine temas eden İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Siyonist rejminin güvenliği dolasyısıyla İran milletinin ilerlemesine karşı gelindiği kaydetti.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu