İranMahmud Ahmedinecad

Ahmedinecad’ın Arabası

İran İslam Cumhurriyeti Cumhurbaşkanı Ahmedinecad’ın 1977 model Peugeot 504 marka otomobili Refah ve Sosyal Güvenlik Bakanlığın internet sitesinde müzayedeye çıktı.

Mehr haber ajansının bildirdiğine göre, www.ahmadinejad-car.cominternet sitesinde müzayedeye çıkan ve fiyatı daha sonra açıklanacak Cumhurbaşkanı Ahmedinejan’ın otomobili için kaytlar şimdiden başlanmıştır.

Daha önce ajansımıza demeç veren Ervend Serbest Bölge Genel Müdürü Aliriza Perhizkar, İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nın 1977 model Peugeot 504 marka otomobili devrimin zafer yıldönümü günleri olarak bilinen Fecr günlerinde müzayedeye konulacağını söylemişti.

Cumhurbaşkanı Ahmedinecad, 2005′te iktidara geldiği sırada yaptığı servet beyanında, Tahran’ın mütevazi bir semtinde 155 metrekare genişliğinde bir apartman dairesi ile 1977 model beyaz bir Peugeot 504 marka otomobile sahip olduğunu bildirmişti.

Perhizkar, Ervend Serbest Bölge’de devrimin zafer yıldönümü günleri olarak bilinen Fecr günlerinde (01-11 Şubat) düzenlenecek Klasik Arabalar Fuarı çerçevesinde bu müzayede yapılacağını konuşmasına eklemişti.

Ervend Serbest Bölgesi’nde düzenlenecek “Klasik Arabalar Fuarında en güzel ve eşsiz 70 klasik otomobil sergilenecektir

Satılacak otomobilin kazancı Mehr projesi’ne tahsis edilecektir.

Mehr projesi, tüm İran’da devlet tarafından ücretsiz sağlanacak arazilerde, bir milyon toplu konutun kooperatifler aracılığıyla inşasını öngörüyor. Düşük faizli kredilerle ucuza satılacak konutlar sayesinde dar gelirlilerin ev sahibi yapılması hedefleniyor.

Başa dön tuşu