GenelHaberler

Avustralya’nın başkenti Sidney’de binlerce kişi Suriye’ye destek gösterisi yaptı

http://www.islamidavet.tv/2012/08/06082012/sidneyesaddestek.mp4Ellerinizi Suriye’den Çekin Grubu ve Avustralya’da yaşayan Suriyeli ve Arap gurbetçilerin çağrısıyla dün bir grup Avustralyalı Suriye için geniş katılımlı bir yürüyüş düzenlediler.

Sidney kentinde düzenlenen yürüyüşe Avustralyalı, Suriyeli ve Araplardan 7000’den fazla kişi katıldı.

Suriye’nin Avustralya-Sidney’de Fahri Konsolosu Mahir Debbağ; yürüyüşe katılanların dünya ve Avustralya kamuoyuna ve dünyadaki bütün beyinlere Suriye’nin, öncülüğünü ABD, Batı ve petrol şeyhlerinin yaptığı saldırgan güçler karşısında güçlü ve direnişçi bir kale olduğunu ve hep öyle kalacağını anlatmayı amaçladıklarını dile getirdi.

Öte yandan yürüyüş katılımcıları haykırdırları sloganlarla Suriye halkı ve yönetimiyle dayanışma içinde olduklarını ifade ettiler.
http://www.islamidavet.tv/2012/08/06082012/sidneyesaddestek2.mp4Sidney kenti sokaklarında ellerindeki döviz, flama ve pankartlarla birlikte haykırdıkları sloganlarla dolaşan yürüyüşçüler Suriye ordusu, halkı ve Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad liderliğindeki yönetimi desteklediklerini vurgulayarak vatan hainlerini şiddetle kınadılar.

Avustralya Dışişleri Bakanlığı binası önüne kadar yürüyen yürüyüşçüler Avustralya’nın Suriye’de yaşanan olaylara ilişkin ilan ettiği resmi tutumunu ve Suriye’ye karşı yapılan açıklamaları sloganlarıyla protesto ettiler.

Suriye mozaik tablosunu andıran yürüyüşe eklenen Suriyelilerin sevgisi ve kardeşliği Suriye’nin maruz kaldığı saldırılara karşı koyma gücünü halkından aldığını dünyaya yeniden kanıtladı.

Bilineceği üzere Avustralya’da kurulan Suriye’den Ellerinizi Çekin ve Suriye İçin Avustralyalılar grupları Avustralyalı akademisyen, aydın, aktivist ve siyasetçilerden oluşmuştur.

Başa dön tuşu